Série AS je u konce, od Juventusu dostali Římané trojku

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Šlágr prvního povánočního kola italské ligy ovládli fotbalisté Juventusu, kteří v souboji prvního s druhým zdolali 3:0 dosud neporažený AS Řím. Úřadující mistři si tak připsali desáté vítězství v Serii A za sebou a vedou tabulku před svým dnešním soupeřem už o osm bodů.

Juventus poslal do vedení v 17. minutě Vidal a krátce po přestávce přidal pojišťovací druhý gól Bonucci. Zápas byl definitivně rozhodnut čtvrt hodiny před koncem, kdy v rychlém sledu dostali červené karty hostující De Rossi za faul a Leandro za hraní rukou v pokutovém území.

Po jeho zákroku na brankové čáře navíc kopal Juventus penaltu, kterou v 77. minutě suverénně proměnil Vučinič a stanovil konečné skóre.

Fiorentina porazila 1:0 předposlední Livorno a bodově se dotáhla na třetí Neapol, jež své utkání 18. kola odehraje v pondělí. Jediný gól zápasu vstřelil v 66. minutě hlavou po rohu argentinský stoper Gonzalo Rodríguez. Stínem utkání pro vítězný tým však bylo odstoupení útočné hvězdy Rossiho, jenž nedohrál kvůli zranění kolena.