West Ham si dvojzápas s Manchesterem City za rámeček nedá

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Úterní odveta semifinále anglického Ligového poháru mezi West Hamem United a Manchesterem City už byla pouhou formalitou. Aktuálně druhý celek Premier League a suverénně nejofenzivnější soubor soutěže si totiž přivezl na londýnský stadion Boleyn Ground náskok 6:0.

Co toužil Vrba v Londýně slyšet ze všeho nejvíc?

Movití Citizens neponechali nic náhodě a do vedení se dostali už po třech minutách hry, kdy po asistenci osmnáctiletého Portugalce Marcose Lopese překonal brankáře Jääskeläinena španělský reprezentant Álvaro Negredo, jenž zažívá na severu Anglie gólový ročník snů a dává připomenout svých pětadvacet tref z loňského ročníku v dresu Sevilly.

Ve 24. minutě dal o sobě vědět argentinský kanonýr Sergio Agüero, jenž nastoupil poprvé od svého nedávného zranění v základní sestavě a to, že se vrátil ve velkém stylu, dokládá skutečnost, že se prosadil v každém ze tří lednových startů.

A také o třetí branku duelu se postarala dvě ofenzivní tykadla z Etihad Stadium - na počátku akce byl aktivní Agüero, s tím, že síť rozvlnila pětadvacetimilionová letní posila Negredo, jenž dokázal posledních šest startů proměnit v devět gólů.

Osmnáctý celek Premier League dostal od Citizens během týdne devět gólů a nevstřelil přitom žádný. Jeho pouť tak skončila před finálovými branami.

Ve druhém semifinálovém klání bude ve středu odvracet vyřazení Manchester United, který nestačil v prvním utkání na Sunderland, jemuž podlehl 1:2.