Sparta jednou Ružomberok přejela a podruhé s ním remizovala

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Hráči Sparty v pátek na Strahově v dvojzápase s Ružomberokem vyhráli 3:0 a poté s třetím týmem slovenské ligy remizovali 1:1. V dosavadních šesti přípravných zápasech tak má vedoucí celek české ligy zatím na kontě stále jen jednu prohru.

Proč si Horváth užil oslavy titulu víc v Plzni než na Spartě?

"Myslím, že v obou zápasech jsme z útočného pohledu měli poměrně dost šancí," řekl trenér Vítězslav Lavička. "V prvním jsme měli dát víc branek, oproti předchozím utkáním nám však v koncovce chyběla větší trpělivost," dodal letenský kouč.

K prvnímu utkání Sparta nastoupila v silné sestavě a od začátku měla nad třetím celkem slovenské ligy navrch. Do vedení ji poslal v 16. minutě Bořek Dočkal, další dvě branky mohl přidat s pěti góly nejlepší střelec domácích v přípravě David Lafata, v obou případech byl však v ofsajdu.

Ružomberok po přestávce výrazně přitvrdil, ale Sparta ho dál přehrávala. V 61. minutě zařídil dvoubrankový náskok Kamil Vacek a v samém závěru výhru zpečetil střídající Roman Bednář.

"Pro soupeře bylo atraktivní zahrát si se Spartou, takže hrál agresivně, s chutí a v některých situacích to bylo na hraně. Ale nikdo se nezranil, takže je všechno v pořádku," prohlásil Lavička.

Ke druhému duelu vyslala Sparta jedenáctku složenou převážně z náhradníků a navzdory výrazné převaze prohrávala od 42. minuty po zásahu Nagye. Po přestávce pokračovali domácí v tlaku, dokázali z něj však vytěžit jen vyrovnávací gól Lukáše Juliše v 72. minutě.

"Měli jsme hodně povedených útoků, ale přestože jsme měli opravdu hodně šancí, nedokázali jsme je proměnit," uvedl Lavička, který v obou zápasech postrádal stopera Maria Holka. "Slézá mu nehet na noze, tak jsme se rozhodli ho šetřit. Ale je to jen malý problém," vysvětlil sparťanský trenér.

V závěru prvního zápasu se na hřiště dostal i obránce Marek Krátký, jenž před čtyřmi dny přišel na Letnou na hostování z Teplic. Druhý duel s Ružomberokem odehrál dvacetiletý bek už celý. "Hodně se snažil, je vidět, že umí podpořit útok a připravit šance. V obraně se sice podílel na inkasované brance, ale jsme rádi, že je tady," řekl Lavička.

Sparta před Ružomberokem porazila 7:0 Viktorii Žižkov a s Trenčínem si poradila 6:3 a 5:1. Nestačila pouze na Vlašim, proti které nastoupila převážně s juniory a prohrála 1:3. Další přípravný zápas čeká Lavičkův tým příští týden proti Banské Bystrici, poté Sparta odletí na herní soustředění do Španělska.