Liberec podruhé v řadě neskóroval a nestačil ani na švédského nováčka

Portugalská bilance Slovanu Liberec? Jedna výhra a dvě porážky. V pondělí totiž svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého nestačili na nováčka švédské nejvyšší soutěže Örebro, kterému podlehli rozdílem dvou gólů.

Z čeho má Šilhavý a jeho kolegové největší vrásky na čele?

Poprvé v přípravě se objevil v liberecké sestavě důležitý článek severočeského souboru Fleišman. Ovšem i on přihlížel slabému vstupu do utkání. Po osmi minutách ještě zachránila Slovan tyčka, ovšem o čtyři minuty později už se po kolmé přihrávce do náběhu radoval Gustafsson, jemuž nedělalo problém překonat Hrošša.

Podruhé se měnilo skóre ve 25. minutě po standardní situaci, kdy si na centr z levé strany naskočil Modberg, jenž se zapsal do střelecké listiny i přesto, že byl tísněný Sackeym.

Liberec smutnil i kvůli tomu, že byl kvůli pochroumanému kolenu ze hřiště odnesen ještě v první půli Martin Frýdek. Ačkoliv účastník Evropské ligy ve druhém dějství hru vyrovnal, švédskou síť nerozvlnil a podruhé v řadě tak vyšel střelecky naprázdno. Slovan sice na úvod herního kempu porazil aktuálního lídra dánské ligy Midtjylland, ale z dalších dvou duelů s Kodaní a Örebrem má hrozivé skóre 0:6.