Šachtar stále na vítězné vlně

Šachtar Doněck si udržuje dobrou formu před blížícím se soubojem s Plzní v úvodním kole vyřazovací fáze Evropské ligy. Ukrajinský šampion ve středu porazil ve třetím utkání na soustředění v Turecku slovinský Maribor 2:1 a v zimní přípravě vyhrál jedenáctý z dvanácti zápasů. Maribor dokázala v této sezoně dvakrát porazit i Plzeň v závěrečném předkole Ligy mistrů. Viktoria nejprve doma zvítězila 3:1 a druhý postup do základní skupiny prestižní soutěže pak stvrdila výhrou 1:0 ve Slovinsku. Šachtar byl proti Mariboru v úvodu aktivnější a v 27. minutě se dostal do vedení po brazilské spolupráci, kterou úspěšně zakončil Fred. O deset minut později srovnal Tavares, ale v 53. minutě zajistil Doněcku jedenáctou výhru v přípravě další Brazilec Douglas Costa. Český reprezentant Tomáš Hübschman dnes zůstal pouze mezi náhradníky. Generálkou na Evropskou ligu bude pro ukrajinský celek páteční zápas s Partizanem Bělehrad, první duel s Plzní sehraje Doněck ve čtvrtek 20. února na západě Čech. [b]Sestava Šachtaru: Kanibolockij (46. Pjatov) - Srna (68. Kobin), Kučer (68. Krivcov), Rakickij (68. Volovyk), Ševčuk (46. Ismaily) - Stěpaněnko (68. Fernando), Fred (68. Dentinho) - Douglas Costa (68. Wellington Nem), Eduardo (68. Ilsinho), Bernard (68. Taison) - Ferreyra (68. Šinder). Trenér: Lucescu.[/b]