El Clásico plné penalt a gólů ovládla po Messiho hattricku Barca

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Divokou přestřelku slavného El Clásica ovládla Barcelona. Ve slavné bitvě španělské ligy vyhrála na hřišti Realu Madrid 4:3, hattrick zaznamenal Lionel Messi a stal se rekordmanem v celkovém počtu vstřelených gólů v El Clásicu v historii (21). Překonal madridskou legendu Alfreda di Stéfana.

El Clásico: Ronaldo vs. Messi! Kdo si vede lépe?

V 7. minutě přihrál Messi Andrési Iniestovi, na jehož tvrdou střelu nemohl Diego López v bráně Realu reagovat a Barcelona se dostala do vedení. Následovalo několik šancí na obou stranách a ve 20. minutě po přesném centru Ángela di Maríi hlavou vyrovnal Karim Benzema.

O čtyři minuty později Di María znovu nacentroval na Benzemu a ten se opět nemýlil. Francouzský útočník tak má na kontě již 17 ligových gólů v této sezoně.

Ve 42. minutě na 2:2 vyrovnal Messi, jenž využil nedůslednosti domácí obrany. V nastavení první půle mohl ještě završit hattrick Benzema, hlavou ale poslal míč mimo branku.

V 54. minutě fauloval Dani Alves v pokutovém území Cristiana Ronalda a sám faulovaný hráč penaltu proměnil, přestože barcelonský brankář Víctor Valdés směr jeho střely vystihl. O devět minut později dostali výhodu pokutového kopu také hosté, když Sergio Ramos fauloval Neymara a za zákrok dostal červenou kartu. Messi se nemýlil a skóre bylo znovu vyrovnané.

Rozhodující moment se udál v 83. minutě. Xabi Alonso stáhl v šestnáctce na zem Iniestu a Barcelona kopala další penaltu. Šanci završit hattrick Messi neprováhal a rozhodl o tříbodovém zisku pro svůj tým.

"Bílý balet" sice díky skóre zůstal na prvním místě, Atlético Madrid jej ale po dnešní výhře nad Betisem Sevilla dohnalo a Barcelona na oba ztrácí jediný bod. Střeleckou tabulku ligy vede Ronaldo s 26 zásahy.

Španělská liga - 29. kolo:

Bilbao - Getafe 1:0 (40. Susaeta)
Pamplona - FC Sevilla 1:2 (90.+4 Acuňa - 27. Jairo, 45.+1 Bacca z pen.)
Betis Sevilla - Atlético Madrid 0:2 (58. Gabi, 64. Costa)
Valencie - Villarreal 2:1 (35. a 44. Fuego - 83. Dos Santos)
Real Madrid - FC Barcelona 3:4 (20. a 24. Benzema, 55. Ronaldo z pen. - 42., 65. z pen. a 84. z pen. Messi, 7. Iniesta)