10 nejpamátnějších sólových akcí všech dob

[tag]OBSAHUJE VIDEA[/tag] Pokud jste sledovali finále španělského poháru Copa del Rey, kde proti sobě nastoupili největší rivalové Real Madrid a Barcelona, nemohli jste neocenit vítěznou branku Garetha Balea v 84. minutě. Parádní ukázka rychlosti z poloviny hřiště, kdy za sebou nechal stopera Marca Bartru a ve finále nasadil jesličky gólmanovi Pintovi. Tento kousek ocenil i jamajský sprinter Usain Bolt.

5 nejméně povedených posil Plzně v její zlaté éře

Je jisté, že bravurní průnik Velšana bude v paměti fanoušků ještě nějaký ten pátek. Může to být i příklad toho, s jakým úsilím hráči na hřišti pracují a co vše mohou v individuálních akcích dokázat, přestože se jedná o kolektivní sport. Proto jsme se rozhodli vybrat 10 nejzajímavějších sólových akcí všech dob, a sloučit je v jeden článek.

10. Thierry Henry - Real Madrid (21. 2. 2006)

Tehdy byl tento francouzský útočník ještě plný síly a zažíval nejúspěšnější léta své kariéry. V tomto roce se stal nejlepším střelcem Premier League, s Arsenalem se dostal až do finále Ligy mistrů a s národním týmem do finále MS v Německu. V LM neuspěl ve finále proti Barceloně a na MS nestačil na Itálii.

Vybraný průnik se odehrál v osmifinále LM, kdy Arsenal narazil na Real Madrid. Chvíli po změně stran, už ve 47. minutě, si to Henry namířil z půlky spanilou jízdou až k brance Ikera Cassiase a tím rozhodl o postupu svého týmu dále, neboť v odvetném utkání skončil stav 0:0.

9. Michael Owen (30. 6. 1998)

Pokud jste fanouškem reprezentace Anglie, nemůžete neznat tento památný průnik Michaela Owena. Mladičký talent, tehdy ve službách Liverpoolu, vlétl na mezinárodní úroveň jako kulový blesk. Ve čtvrtfinále MS ve Francii se blýsknul nádherným gólem proti Argentině.

Právě tato branka ho doslova katapultovala mezi hráče, které znal celý svět. Nic nemění na tom, že výsledek zápasu skončil remízou 2:2 a Argentina slavila postup po penaltovém rozstřelu.

[break]Nacistický antisemitismus Židům vadí. Mezi Jude Slavie a Smrt Slavii (Spartě) je rozdíl!

8. Gareth Bale (20. 10. 2010)

Slavná to noc, která nastartovala vzestup tohoto Velšana ke slávě. V zápase základní skupiny A v Lize mistrů nastřílel hattrick proti Interu Milán, přesto jeho Tottenham nakonec prohrál 4:3. I tak byl vyhlášen hráčem zápasu.

7. Cristiano Ronaldo (25. 2. 2007)

Sezóna 2006/07 byla pro Ronalda na ostrovech velmi úspěšná, neboť poprvé dal více jak 20 branek a ještě s Manchesterem United získal první ligový titul. Tedy Sir Alex Ferguson se svým týmem dorazil na hřiště Fulhamu. Zatímco Red Devils vedli tabulku, Fulham bojoval o udržení se v Premier League.

V sedmnácté minutě otevřel skóre domácí hráč Brian McBride a jasné odpoledne se začalo pro United lehce mračit. V 29. minutě však srovnal Ryan Giggs. Celý zápas motal obranu Fulhamu Ronaldo, který se nakonec prosadil v 88. minutě a rozhodl tak toto utkání.

[break]Média informovala o zásahu proti fandům Slavie jako Rudé Právo v listopadu´89

6. Thierry Henry (16. 11. 2002)

Opět ten samý Francouzs, opět v dresu Arsenalu, tentokrát v rámci Premier League proti Tottenhamu. Psal se rok 2002, na pořadu dne bylo derby v severním Londýnu a Henrymu se v něm prostě dařilo. Po vhazování aut hráčem Hotspurs do velkého vápna Arsenalu se k míči dostal právě francouzský útočník, který přeběhl celé hřiště a ještě zvládl zakončit. Geniální provedení.

5. Zlatan Ibrahimovič (22. 8. 2004)

Zlatan Ibrahimovič má za sebou dlouhou a zářivou kariéru, ale jen málo z jeho osobních vrcholů bude v paměti fanoušků tak vysoko, jako zápas Ajaxu v roce 2004 proti NAC Breda. Ačkoliv vysoký Švéd už pomalu ukazoval svůj světový potenciál, byl to stále jen studený odvar toho, co v tomto zápase předvedl. Takto zamotat obranu soupeře se nepovede každý den a každému.

[break]10 týmů Premier League, které vydaly nejvíce peněz na platy

4. Neymar (27. 7. 2011)

Již dlouho před tím, než se vydal do Barcelony, fanoušci již prorokovali tomuto Brazilci hvězdnou kariéru v Evropě. Bylo to hlavně díky tomu, že začal předvádět neuvěřitelný talent, a to už v neuvěřitelně mladém věku.

V roce 2011 se v dresu Santos utkal s Flamengem a jeho nádherná branka získala nakonec i ocenění FIFA Puskás gol roku. I proti přesile se dají dělat takovéto divy.

3. Ryan Giggs (19. 4. 1999)

Dva velkokluby se setkali v semifinále FA Cupu v roce 1999. Manchester United a Arsenal. Tehdejší Velšský mladík Ryan Giggs vzal odpovědnost na sebe a chtěl ukázat celé Anglii svůj talent. Na své polovině vystihne chybnou přihrávku a vyřítí se směrem k brance soupeře, kde po sérii kliček bez soucitu zakončuje. Manchester tehdy zvítězil 2:1 a Giggs se stal nesmrtelným.

2. Lionel Messi (18. 4. 2007)

Toto datum by měli znát především fanoušci argentinského kanonýrka Lionela Messiho. Právě touto akcí se zařadil mezi nejlepší hráče vůbec. Samozřejmě, že exceluje po celou svou kariéru až doposud, ale tento moment zatím zřejmě nepřekonal. Podle mnohých se jedná o jeho nejlepší branku. Proti týmu Getafe získal balón na půlící čáře a na vlastní pěst se vydal skrze pole hráčů k jejich brance.

1.Diego Maradona (22. 6. 1986)

Nejstarší z našeho výběru je zároveň i první. Postarala se o něj hráčská legenda Diego Maradona na MS v Mexiku roku 1986. Tehdejší argentinské mužstvo narazilo ve čtvrtfinále na Anglii a tento génius se postaral dvěma brankami o postup svého týmu. Z půlky hřiště prokličkoval posledních pět hráčů anglické reprezentace, včetně brankáře Petera Shiltona a dílo zkázy dokonal vstřelením branky.