Zlatý sen Brazilců žije! V penaltovém dramatu vyřadili Chile

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Fotbalisté Brazílie se pošesté za sebou probojovali do čtvrtfinále mistrovství světa. V domácím prostředí v Belo Horizonte porazili Chile až na pokutové kopy 3:2, když i po prodloužení bylo skóre 1:1.

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

Brazilce poslal do vedení vlastní gól Gonzala Jary, ale Alexis Sánchez srovnal. V rozstřelu selhali tři Chilané oproti dvěma Brazilcům. Chile, které v samém závěru prodloužení nastřelilo břevno, končí v osmifinále stejně jako před čtyřmi roky, kdy rovněž vypadlo s Brazílií.

Oba celky nastoupily v očekávaných sestavách i s očekávaným herním projevem. Chilané aktivně napadali, ale soustředili se zejména na defenzivu. Brazílie více tvořila a předváděla zatím nejlepší výkon na turnaji, ovšem trápila se v koncovce.

Využila však standardní situaci, při nichž těžila z výškové převahy. Stoper Thiago Silva v 18. minutě prodloužil rohový kop na zadní tyč, kde číhal jeho kolega z obrany David Luíz, ale ve snaze zabránit mu ve skórování si smolně srazil míč do vlastní branky Gonzalo Jara.

O vedení se však Brazilci připravili vlastní hrubou chybou. Marcelo s Hulkem nezvládli rozehrávku autu u vlastního vápna, Chilané získali míč a Alexis Sánchez nabídnutou šancí nepohrdl. Trefil se přesně k tyči. Byl to pro něj už desátý gól v posledních 14 reprezentačních zápasech.

Domácí výběr poté dostal soupeře pod tlak a vytvořil si hned několik šancí, ale nezvládl koncovku. Fred přestřelil, neuspěl ani Neymar, jehož hlavička skončila těsně vedle, a tvrdou ránu Daniho Alvese vyrazil brankář Oscar Bravo, jeho budoucí spoluhráč v Barceloně.

Když už se ve druhé půli dočkal branky Hulk, sudí Howard Webb gól neuznal, jelikož si brazilský útočník pomohl při zpracování rukou.

Chilanům se však postupně podařilo odříznout ze hry domácí hvězdu Neymara a Brazilci měli problém se zakládáním útoků. Udeřit tak mohli hosté, kterým vyšla rychlá kombinace, Mauricio Isla přihrávkou pod sebe našel Charlese Aránguize, ale toho skvěle vychytal brankář Júlio César.

V prodloužení kralovala Brazílie, ale gól stále nepřicházel. Nepomohlo ani to, že Chilané v úvodu druhé části prodloužení přišli kvůli zranění o klíčového obránce Garyho Medela.

Ačkoli se Chilané téměř celý druhý poločas jen bránili, tak nakonec v poslední minutě prodloužení mohli rozhodnout. Střídající Mauricio Pinilla však napálil míč jen do břevna.

Došlo tak na rozstřel. Na brankáře Césara nevyzráli první dva Chilané Pinilla a Sánchez, ale William branku vůbec netrefil a Hulk napálil jen brankáře. Rozhodla pátá série. Neymar uspěl, zatímco Jara trefil tyč. Brazílie tak zvládla i třetí rozstřel na mistrovství světa v řadě.