Rodríguez opět zářil! Dvěma góly zařídil Kolumbii historický postup do čtvrtfinále

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Fotbalisté Kolumbie porazili v osmifinále mistrovství světa v Riu de Janeiro Uruguay 2:0 a poprvé v historii postoupili do čtvrtfinále. V něm se výběr trenéra Josého Pekermana, o jehož vítězství rozhodl dvěma góly James Rodríguez, utká s domácí Brazílií.

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

Uruguay nastoupila bez svého nejlepšího střelce Suáreze, který dostal trest na devět zápasů a čtyři měsíce za kousnutí italského obránce Chiellinho. Absence největší hvězdy, kterou v sestavě zastoupil Forlán, byla znát a výběr trenéra Óscara Tabáreze hrál velmi opatrně a v první půli měl jen jednu střelu na branku.

V úvodních 45 minutách proto měla Kolumbie jasnou převahu, dlouho ale nemohla soupeřovu obranu překonat. Podařilo se jí to až v 28. minutě, kdy se parádním volejem zpoza vápna trefil pod břevno James Rodríguez a čtvrtou brankou se v tabulce střelců dotáhl na domácího Neymara, Argentince Messiho a Němce Müllera.

Pět minut po přestávce už Rodríguez trojici konkurentů odsunul na druhé místo. Dvaadvacetiletý záložník Monaka střelou do téměř prázdné branky zakončil povedenou akci po centru Armera a zpětné hlavičce Cuadrada.

Uruguay se do největší šance dostala až v 79. minutě. Po zaváhání kolumbijské obrany se sám před brankářem ocitl Maxi Pereira, v nečekané šanci však neměl dost času na zakončení a pouze trefil vybíhajícího Ospinu.

Když v závěru neuspěl s tvrdou ranou z vápna ani Cavani, Kolumbie se na Maracaná dočkala historického úspěchu. Uruguayi naopak slavný stadion, kde v roce 1950 ve finále senzačně porazila Brazílii, k dalšímu velkému okamžiku nepomohl. Na světových šampionátech navíc prohrála i třetí zápas bez Suáreze.