Slavné bratrské dvojice současnosti, které musíme registrovat

Slavné bratrské dvojice současnosti, které musíme registrovat

V zemích jako je Anglie, Brazílie, Itálie, ale i Španělsko je tahle hra přirovnávána k náboženství. Každý den se nemalý počet dětí připojuje k tamním klubům a žijí svůj velký sen. Jen někteří však prorazí v nabité konkurenci, o to více je zajímavé, když se to podaří rovnou bratrské dvojici, která se pohybuje ve vrcholném sportu. Diego a Gabriel Milito, Gary a Phil Neville, Brian a Michael Laudrup – to vše jsou dnes již legendární sourozenecká dua. Představme si však nejlepší bratry, kteří se prohánějí po pažitu v současné době.

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

5. Rafael a Fabio Da Silva


Brazilská dvojčata byla ulovena v lednu 2008 z akademie Fluminense anglickým velkoklubem Manchesterem United. Od té doby se jejich cesty však rozcházejí. Oba dostali šanci v červeném dresu před šesti lety, jen několik měsíců poté, co se na ostrovy přestěhovali. Zatímco Rafael bojuje o místo v základní sestavě, Fabio se snažil zapůsobit v rámci hostování na Loftus Road v dresu QPR. David Moyes však přerušil jeho návratové ambice a prodal ho do Cardiff City v lednu.

[break]5 nejstarších veteránů, kteří na mistrovství zanechali stopu

4. Thorgan & Eden Hazard


Belgický národní tým se nedokázal kvalifikovat na několik mezinárodních šampionátů v uplynulém desetiletí. Naštěstí pro ně, ale jejich vlna mladých talentů a osvěžujících hráčů je obrovským přínosem, který začíná sklízet ovoce. Marc Wilmots má najednou hráče jakými jsou Kevin de Bruyne, Romelu Lukaku, Adnan Januzaj a bratry Hazardy. Eden je považován za jednoho z nejlepších hráčů Chelsea v posledních několika letech. Jeho bratr už je na Stamford Bridge taktéž, nicméně lítá po hostováních. Poslán byl do Zulte Waregem na dva roky a bude mít velmi obtížné se prosadit do základního týmu londýnského velkoklubu, neboť na nedostatek kvalitních záložníků Blues netrpí.

[break]Které velké hráče z řad účastníků MS asi zláká Premier League?

3. Lars & Sven Bender


Tato bratrská dvojice pochází z Rosenheimu, kde vyrostli v místním klubu TSV Brannenburg. Později se oba stali součástí Unterhaching a mnichovského mládežnického systému. V roce 2009 se jejich cesty rozešli. Lars zamířil do Bayeru Leverkusen a Sven zakotvil v Borussii Dortmund. Oba se už objevili v německém národním mužstvu.

[break]5 zajímavostí, které možná o Wengerovi z Arsenalu nevíte

2. Kevin-Prince Boateng a Jerome


Bratři, kteří nesdílejí stejný národní tým v poslední době, spolu často diskutovali o svých zemích, přesto mají velmi dobré vztahy. Jerome, který se snaží vyhrát v Brazílii s Německem, se stal hvězdou Bayernu Mnichov. Kevin, který už s Ghanou do bojů dále nezasáhne, po neúspěchu v AC Milán zakotvil v bundesligovém Schalke. Dříve také reprezentoval Německo, ale pouze na mládežnické úrovni, neboť se rozhodl jen měsíc před mistrovstvím světa v roce 2010 reprezentovat africký stát.

[break]Brazilský Neymar je jiný, než ten barcelonský. Kdo to tvrdí?

1. Yaya a Kolo Toure


Zatímco Kolo hraje v Premiér League celou svou kariéru, Yaya nejprve zjistil, že je těžké se prosadit. Jeho prvním klubem byl Beveren, poté Metalurh Donetsk, Olympiacos a Monako, než zakotvil na Camp Nou. Z Barcelony se přestěhoval taktéž do ostrovní ligy, kde zaznamenal velký úspěch v dresu Manchesteru City. V sezóně 2013/14 byl vyhlášen nejlepším střelcem klubu. Jeho bratr by mohl být označen za jednoho z nejlepších obránců v lize a YaYa je zcela jistě mezi top pěti nejlepšími záložníky Premier League. Není proto dále argumentovat, proč je tato dvojice na prvním místě v tomto žebříčku.

FIFA uvažuje o pravidlu angažování čtvrtého střídajícího