Pětice vysokých debaklů, které se zapsaly do dějin fotbalu

Debakly vždy potěší fanoušky výherního klubu a ty, kteří zrovna nikomu nefandí a rádi vidí krásný fotbal plný branek. Avšak pocity, které prožívají hráči deklasovaného klubu, jsou opravdu nezáviděníhodné.

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

Aktuálně je na očích nejvíce Brazílie, která před domácími fanoušky inkasovala od Německa v semifinále MS brutální sedmičku. Nejsou ale zdaleka jediným týmem na takové úrovní, který odcházel ze sklopenou hlavou a červeným líčky plnými studu. Zde jsou další vysoké prohry na profesionální úrovni, které překvapily svět před několika lety.

Ipswich Town – Manchester United 0:9

Rudí ďáblové patří právem od vzniku nejvyšší anglické ligové soutěže mezi absolutní klubovou špičku nejen v Anglii, ale po celém světě. V oblibě tak tvoří rekordy, jako třeba nejvyšší výhru.

V březnu roku 1995 se proti United postavil nejhorší klub tehdejší sezóny Ipswich. A dostal opravdu pořádný výprask. Nejlepším hráčem se stal Andy Cole, který nasázel pět branek. Manchesteru stejně apokalypsa Ipswiche k titulu nepomohla, skončil o bod druhý za Blacburnem Rovers.

[break]

Jednadvacet stop Čechů v historii mistrovství světa - 1. část

Eintracht Frankfurt – Real Madrid 3:7

Glasgowské finále poháru PMEZ mezi madridským celkem a německým nemá doposavad obdoby. Největší finálový deklas historie mezinárodní klubové evropské soutěže stále odkazuje do roku 1960.

Real v době své absolutní slávy hrál páté finále po sobě, a také páté po sobě vyhrál. Na největší výhře se podíleli góly za Real jen dva hráči, nedávno zesnulý Di Stefano a Ferenc Puzskas. První jmenovaný dal tři branky, maďarská legenda logicky čtyři.

[break]

Jednadvacet stop Čechů v historii mistrovství světa - 2. část

Německo – Anglie 1:5

Ničitelé Brazílie si také museli v médiích přečíst neskutečnou kritiku za vysokou domácí porážku, navíc aby toho nebylo málo od nenáviděných Angličanů.

V kvalifikaci na šampionát v Jižní Koreji před dvanácti lety asi taky nikdo neočekával, že si Němci nechají od Anglie doma takovým způsobem vypelíchat kožich. Naší západní sousedé se po prohře 1:5 museli spokojit ve skupině jen s druhou příčkou a hrát kvalifikaci s Ukrajinou, kterou ovšem bez problémů zvládla.

Nezapomenutelnou hvězdou duelu se stal Michael Owen, který ve dvaadvaceti vstřelil Německu hattrick.

[break]

5 důvodů, proč Brazilci v domácím prostředí selhali

Americká Samoa – Austrálie 0:31

Absolutní rekord zapsaný v archívech FIFA vytvořila v rámci kvalifikace na světový šampionát legie Austrálie.

Jednatřiceti gólová paráda, kterou vyprodukovali v dubnu roku 2001, se bude hodně těžko překonávat. V průměru co tři minuty musel brankář Nicky Salapu lovit míč ze sítě. Nejvíc úspěšných střel si na svou pažbu zapsal Archie Thompson. Dal jich neskutečných třináct, čímž vytvořil také rekord v počtu vstřelených gólů za jeden zápas.

Debakl má samozřejmě vysvětlení v podobě týmu Samoy. Ta si vzala samé mladíky. Výsledkem byl věkový průměr týmu 18 let. V základní sestavě navíc hráli tři patnácti letí teenageři.

[break]

7 nových tváří Jablonce, na kterých bude stavět Šilhavý

Manchester United – Manchester City 1:6

Nejmladší debakl ze zmíněné pětice má na starost Citizen, které v manchesterovském derby zakopal pod zem Fergusonův United. A díky šestigólovému přídělu tak City nakonec slavil titul.

City v konečném zúčtování totiž mělo stejný počet bodů jako rival z United, ale díky rozdílu skóre Měšťáci konečně brali titul.

Hosté na Old Trafford přitom tři branky dali až v 90. minutě. Gólově se v poslední minutě zápasu dvakrát prosadil Džeko a Silva. Stejný počet branek dal Balotelli, který otevřel brankou oba dva poločasy. Zahanbit se nenechal ani Aguero který zvyšoval na 3:0. Za domácí snižoval Fletcher v 81. minutě.

Kapitán Brazilců Silva: Tohle jsme si snad ani nezasloužili