Jablonec zvládl generálku, ruský Rostov porazil 2:0!

Jablonec zvládl generálku na nadcházející ligový podzim, který bude oproti minulému ochuzen o jeho účast v evropských pohárech. V posledním přípravném utkání před startem nejvyšší české ligy s novým názvem Synot, porazil na rakouské půdě ruský Rostov 2:0. O branky se postarali Hübschman a Doležal.

Bohemians 1905 se vrací k používání svého původního loga

Po dvou remízách s maďarským Videotonem a německým Mainzem uzavírá sérií přátelských utkání výhrou nad osmým celkem loňského ročníku ruské Premier ligy. Skóre načal hned zkraje po rohovém kopu Tomáš Hübschman, který se však ve 13. minutě zranil a musel ze hřiště ven. Nakolik je jeho zranění vážné, zatím není jisté. Aktivnější Jablonec v prvním poločase přidal ještě druhou branku, kdy po křižném pasu Beneše a přihrávce Kopice zakončil útočník Martin Doležal.

Trenér ruského týmu po poločase obměnil hned osm míst v poli, což vedlo k přitvrzení jejich hry. Jeden ostřejší zákrok odnesl záložník Čížek, který musel nuceně střídat. Ke konci zápasu otevřeli hráči Rostova více hru a Jablonec tak mohl profitovat z většího prostoru. Nestalo se tak, a proto se skóre neměnilo a zůstalo stejné, jako po prvním poločase.