Nováček obral o body Liberec

Hráči Slovanu Liberec nedokázali v úvodním kole české nejvyšší soutěže udržet proti nováčkovi z Českých Budějovic vedení a remizovali na jihu Čech 1:1.

Boleslav si odvezla všechny body z Jihlavy

První nebezpečnější akce byla v Českých Budějovicích k vidění již ve čtvrté minutě. Velký závar před brankou Liberce však k nelibosti domácích fandů gólem neskončil. V akci byl Hora, jenž nejprve nedokázal překonat Hrošša, následně přihrával Benátovi, jehož ránu pro změnu na brankové čáře zastavil Sackey. Brunclívkova dorážka pak letěla hodně mimo.

Hosté poprvé zahrozili po čtvrt hodině hry, ale Luckassen po brejku nedokázal svou střelu nasměrovat mezi tři tyče. Ve 21. minutě už se ovšem hráči Slovanu mohli radovat. Před vápnem domácích se kličkou zbavil bránícího Klesy Pavelka, napřáhl a jeho rána skončila v síti.

Budějovicím se však ještě před pauzou podařilo vyrovnat. Po několika chybách v obraně se dokázal prosadit Štěpán Koreš, jenž na jih Čech zamířil teprve ve čtvrtek. Koreš byl aktivní i po změně stran, ale po jeho pasu se Hora do zakončení nedostal. Ten samý hráč měl šanci i po hodině hry, ale z takřka ideální pozice neuvěřitelně přestřelil.

Na druhé straně prokázal nepřesnou mušku také Delarge, domácího Škodu zase deset minut před koncem vychytal gólman Hroššo a body se tak nakonec dělily.

1. kolo první ligy:

Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec 1:1 (1:1)

Branky: 43. Koreš - 21. Pavelka. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Dobrovolný. ŽK: Hora (Č. Budějovice). Diváci: 3234.

Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Lengyel, Podstavek, Hanzlík - Brunclík - Hora, Benát, Herzán (36. Machovec), Koreš (82. Hála) - Kalod (56. Mich. Škoda). Trenér: Urban.
Liberec: Hroššo - Mudra, Rajnoch, Karišik, Fleišman - Sackey (62. Obročník) - Delarge, Pavelka, Šural - Hadaščok (62. Frýdek), Luckassen (78. Hamulák). Trenér: Slovák.