Švédové opět kousali, ale recept na Lafatu neměli

Hráči pražské Sparty vstoupili do úvodního utkání třetího předkola Ligy mistrů proti švédskému Malmö vítězně. Hattrickem se o to postaral útočník David Lafata, jenž bude se svými spoluhráči na severu Evropy v odvetě hájit vedení 4:2.

Tři hvězdy, které musí opustit své kluby

S cílem napravit si reputaci po loňském krachu s Häckenem vstoupili hráči Sparty do úvodního duelu třetího předkola Ligy mistrů proti dalšímu švédskému soupeři - Malmö.

Seveřané ovšem hned v úvodu zápasu ukázali, že do Prahy nepřijeli bránit, a že fotbal opravdu umí. Po čtvrt hodině hry na hranici pokutového území napřáhl Forsberg a vypálil. Jeho pokus Kováč, jenž v základní sestavě na poslední chvíli nahradil indisponovaného Švejdíka, tečoval tak nešťastně, že skončil v síti.

Domácí záhy zabrali a najednou jich bylo plné hřiště. Šance Přikryla ještě gólem neskončila, hlavička Lafaty ve 22. minutě po centru Bořka Dočkala už ale ano. Vzápětí mohl vedení na stranu Sparty zvrátit Costa, ale ve velké šanci mu k míči chyběly centimetry.

Další šok pro fanoušky na Letné přišel ve 27. minutě. Po chybě Costy s Holkem se k centru na pravé straně hřiště dostal Tinnerholm, jehož přihrávku za záda Bičíka z několika metrů usměrnil Thelin.
Po půlhodině hry mohl vyrovnat Kadeřábek, ale nejprve ho vychytal gólman Olsen a o chvíli později mu gólovou radost na brankové čáře zkazil Ricardinho.

Krátce po změně stran se k další nebezpečné hlavičce dostal Lafata, švédský gólman ale tentokráte dokázal s vypětím všech sil zakročit. Po pár vteřinách se sparťanský kanonýr dostal do další šance a nyní se už nemýlil. Po centru Hušbauera pálil Přikryl, jehož ránu Olsen vyrazil pouze k Lafatovi, jenž vyrovnal na 2:2.

Neuběhla ani minuta a před brankou Malmö bylo opět horko. Ke střele z malého vápna se dostal opět Přikryl, ale Olsena ani napodruhé nepřekonal. Mnohem více se však dařilo dorážejícímu Kováčovi, jenž gólem odčinil teč z úvodu duelu.

Hráči Sparty byli nadále aktivnější a byli za to odměněni. Po další rychlé akci centroval z levé strany Hušbauer, jenž našel přesně hlavu Lafaty a ten dovršil hattrick.

3. předkolo Ligy mistrů - první zápas:

AC Sparta Praha - Malmö FF 4:2 (1:2)

Branky: 22., 51. a 70. Lafata, 53. Kováč - 17. Forsberg, 27. Kiese Thelin. Rozhodčí: Özkahya - Satman, Kan (všichni Tur.). ŽK: Hušbauer - Forsberg (Malmö). Diváci: 12.833.

Sparta: Bičík - Kadeřábek, Kováč, Holek, Costa - Matějovský (84. Vacek), Vácha, Hušbauer - Dočkal, Přikryl (71. Breznaník) - Lafata (87. Bednář). Trenér: Lavička.
Malmö: Olsen - Concha (53. Nazari), Hammar, Helander, Ricardinho - Tinnerholm, E. Adu, Halsti (85. Kroon), Forsberg - Kiese Thelin (75. Mehmeti), Rosenberg. Trenér: Hareide.

Slovan Bratislava - Tiraspol 2:1 (1:0)

Branky: 42. Žofčák z pen., 85. Mészáros - 74. Ricardinho. ČK: 61. Lásik (Slovan).

Debrecín - BATE Borisov 1:0 (0:0)

Branka: 56. Sidibe z pen.