Costa s Fábregasem zařídili další výhru Chelsea v přípravě

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Další přípravný duel má za sebou londýnská Chelsea, která se narozdíl od mnoha jiných evropských velkoklubů neúčastní International Cupu v zámoří. Svěřenci Joseho Mourinha nastoupili v Nizozemí proti Vitesse Arnherm.

Výprodej, neklid, nervozita. Southampton zažívá krušné léto...

Chelsea s Vitesse Arnherm dlouhodobě spolupracuje a klubu holandské Eredivisie posílá tradičně své hráče na hostování. V přípravném přátelském utkání na novou sezonu se tyto dva celky utkaly v Nizozemsku právě na stadionu v Arnhermu.

Do vedení šla londýnská Chelsea, v jejíž brance nechyběl Petr Čech, již ve 4 minutě. Diego Costa šel od poloviny hřiště sám na domácího brankáře, místo zakončení však volil přihrávku na Mohameda Saleha, jenž bez problémů uklidil míč do odkryté branky.

Druhá branka padla po přímém volném kopu, jenž zahrával nový muž v londýnském klubu Cesc Fábregas. Pro bývalého hráče Barcelony a Arsenalu šlo o první branku v dresu „Blues“. Třetí gól Londýňanů přidal po změně stran Nemanja Matič po další přihrávce od Diega Costy.

Vitesse se dočkalo alespoň korektury skóre, na konečných 1:3 upravil těsně před koncem Dudrděvič. V té chvíli již v brance Chelsea nebyl Petr Čech, ale mladík Mitchell Beeney, který českou brankářskou jedničku vystřídal necelých deset minut před závěrečných hvizdem.