Server efotbal.cz Vám přináší souhrn výkonů českých hráčů působících v zahraničních ligách. Tentokrát v období mezi 12. až 18. srpnem. Pohodlně se usaďte a článek si vychutnejte.

FRANCIE: Coupe de la Ligue - 1/64-finále

Clermont – Istres 1:0

Třetiligové Istresnestačilo na druholigový Clermont. V dresu hostí v záloze nastoupil Mario Lička. Ani on však vyřazení svého týmu odvrátit nedokázal.

SLOVENSKO: Pohár - 1/64-finále

Bytčina – Bánská Bystrica 0:6

Nicolas Šumskýse snaží svoji kariéru oživit na Slovensku. V pohárovém zápase přispěl jednou trefou k suverénnímu postupu svého týmu.

Gabčíkovo – Senica 0:5

Odchovanec Baníku OstravaPetr Pavlíkse gólově podílel na jasném postupu Senice. Neplést s bývalým hráčem Brna, Jablonce či Slovácka. Ten momentálně působí v Prostějově.

SVĚT: Přátelské zápasy klubů

Erfurt – Hamburk 1:3

Jaroslav Drobný hájil branku bundesligového favorita. Petr Jiráčeknastoupil do utkání jako levý obránce. Oba odehráli celý zápas.

ANGLIE: Capital One Cup - 1/64-finále

Stevenage – Watford 0:1

Watford postoupil do další fáze Capital One Cupu. Svými výkony se na tom podíleli i čeští hráči. Daniel Pudilodehrál celý zápas a v 39. minutě obdržel žlutou kartu. Matěj Vydra naskočil do utkání až v 84. minutě.

Yeovil – Gillingham 1:2

Jakub Sokolík, čerstvá posila, která přišla z Liverpoolu. Český obránce nastoupil v obraně a porážce zabránit nedokázal.

13. 08. 2014

Brusno – Trnava 1:2

Tomáš Egert, jenž přišel do Trnavy na hostování ze Slovanu Liberec, vstřelil rozhodující gól. Martin Vyskočil se do utkání zapojil v 62. minutě.

ŠVÝCARSKO: Super League - 5. kolo

YoungBoys Bern – Grasshoppers 4:0

Jan Lecjaks, odchovanec Viktorie Plzeň, odehrál celé utkání na pozici levého obránce.

14. 08. 2014

NORSKO: Division 1 - 20. kolo

Baerum – Tromso 2:1

Zdeněk Ondrášek strávil začátek utkání na lavičce náhradníků. Nastoupil od začátku druhého poločasu. Nepříznivě se vyvíjející stav utkání změnit nedokázal.

Varese – Parma 2:5

Štefan Šimič hostuje ve Varese z AC Milán. V přátelském zápase byl přítomen u vysoké prohry s účastníkem Serie A. Nastoupil v obraně.

Basilej – St. Gallen 0:2

Tomáš Vaclík zažil první porážku v novém působišti, když dvakrát inkasoval. Podíl nese i Marek Suchý, který nastoupil jako stoper. Oba odehráli celé utkání.

15. 08. 2014

FRANCIE: Ligue 1 - 2. kolo

Caen – Lille 0:1

David Rozehnal sledoval z lavičky těsné vítězství svého klubu.

FRANCIE: National - 2. kolo

Istres–Fréjus 2:0

Mario Ličkaodehrál v záloze celý zápas.

NĚMECKO: DFB Pokal - 1/32-finále

Duisburg – Norimberk 1:0

Ondřej Petrákodehrál v záloze celý zápas.Tomáš Pekhartproseděl utkání na lavičce náhradníků.

Jan Polákje stále zraněn a do utkání nezasáhl.

POLSKO: Ekstraklasa - 5. kolo

Korona Kielce – GornikZabrze 0:3

Radek Dejmek, bývalý hráč Liberce,odehrál celé utkání ve středu obrany. Debaklu nezabránil.

SLOVENSKO: Fortuna liga - 6. kolo

Slovan Bratislava – Senica 4:1

František Straka je stále neporažen. Pavel Fořtdal v 69. minutě gól a odehrál celý zápas.Tomáš
Jablonský rovněž odehrál celé utkání. V dresu Senice nastoupil JanKalabiškaa dokázal v 40. minutě vstřelit gól.V utkání se rovněž objevil Luboš Hušek, který šel v 72. minutě ze hřiště.

Zlaté Moravce – Bánská Bystrica 1-1

David Střihavkaodehrál celý zápas a dal v 37. minutě vyrovnávací gól. Do utkání zasáhl i Nicolas Šumský, odehrál 86 minut. Petr Wojnarse rovněž zapojil do hry, naskočil v 58. minutě utkání.

UKRAJINA: Premier League - 4. kolo

Záporoží – Dněpr 0:1

Ondřej Mazuchodehrál na stoperu celý zápas, v 57. minutě dostal žlutý kartonek.Bývalý reprezentační brankář Jan Laštůvkazůstal jen na lavičce náhradníků.

16. 08. 2014

ANGLIE: Premier League - 1. kolo

Arsenal – CrystalPalace 2:1

Kapitán národního týmu Tomáš Rosickýdo zápasu nezasáhl.

ANGLIE: Championship - 2. kolo

Norwich – Watford 3:0

Daniel Pudilbrousil po celé levou stranu zálohy. Matěj Vydrašel posílit útok svého týmu v 63. minutě.

BULHARSKO: A PFG - 5. kolo

Ludogorets – CSKA Sofia 2:0

Jakub Divišbyl mezi tyčemi hostů. Obdržel dva góly.

Bochum – Stuttgart 2:0

Bochum vyřadila bundesligové Stuttgart. Na cenném úspěchu se podílel i Jan Šimůnek, jenž nastoupil ve středu obrany a odehrál celé utkání.

FT Braunschweig – Kolín nad Rýnem 0:2

Tomáš Kalaszačal utkání na lavičce a do zápasu nenastoupil.

NIZOZEMSKO: Eredivisie - 2. kolo

Dordrecht – Zwolle 1:2

Pohárový soupeř Sparty dokázal vyhrát. Tomáš Necid asistoval u rozhodujícího gólu na 2:1. Do zápasu nastoupil v 56. minutě.

Piast Gliwice – Ruch Chórzow 0:1

Jan Polák a Tomáš Dočekal do zápasu z lavičky náhradníků nezasáhli.

17. 08. 2014

Bordeaux – Monako 4:1

Jaroslav Plašil nastoupil do druhého poločasu a oživil hru svého týmu, který druhý poločas ovládl v poměru 4:0.

Levski Sofia – Botev Plovdiv 2:1

Tomáš Jirsák, bývalý záložník Teplic či WislyKrakow, nastoupil ve středu zálohy a prohře nezabránil.

ITÁLIE: Coppa Italia - 1/64-finále

Avellino – Venezia 2:0

Lukáš Zima, kmenový hráč Janova, hájil branku hostí. Dvakrát inkasoval a jeho tým byl vyřazen.

Varese – Juve Stabia 3:2

Štefan Šimič nastoupil v obraně domácích a odehrál celý zápas.Varese postupuje do další fáze.

Perugia – Feralpi Saló 2:0

Michael Rabušic nastoupil od začátku zápasu. Na hrotu útoku se pohyboval do 40. minuty, kdy byl vystřídán. Branku nevstřelil a důvod jeho střídání nám není znám.

MAĎARSKO: OTP Bank Liga - 4. kolo

Gyor – Ferencvaros 0:1

Slavistický odchovanec Michal Švec nastoupil na pozici pravého beka. V 69. minutě byl vystřídán.

Trier – Freiburg 0:2

Pavel Krmaš odehrál ve středu obrany celé utkání. V 40. minutě obdržel žluté napomenutí. Václav Darida nebyl k zápasu nominován.

Slask Wroclaw – Cracovia 0:0

Lukáš Droppa, odchovanec Sparty a bývalý hráč ostravského Baníku, byl na hřišti do 78. minuty. Pohyboval se ve středu zálohy.

Zaglebie Lubin – Plock 1:3

Michal Papadopulos dal gól na 1:0. Nicméně to nestačilo a jeho tým nakonec podlehl dvoubrankovým rozdílem.

RUSKO: Division 1 - 7. kolo

Saratov – Tomsk 1:1

Bývalý reprezentant Martin Jiránek hájil pravou stranu obrany. Odehrál všech 90 minut.

ŠVÝCARSKO: Super League - 6. kolo

Sion – Basilej 2:3

Tomáš Vaclík opět inkasoval dvě branky. V obraně švýcarského mistra se pohyboval Marek Suchý, 79. minutě šel ze hřiště ven.

Vaduz – YoungBoys Bern 0:2

Na rozdíl od minulého zápasu Jan Lecjaksdo utkání nezasáhl.

18. 08. 2014

Burnley – Chelsea 1:3

Petr Čech proseděl zápas na lavičce.

Chotěbuz – Hamburk 2:3 po pen.

Zbyněk Pospěchse snažil do 67. minuty vstřelit branku, což se mu nepovedlo. Zabránit mu v tom se pokoušel Petr Jiráček, který hrál levého beka. Nepředvedl optimální výkon a v poločase byl vystřídán.

Jaroslav Drobný byl na lavičce náhradníků.

NORSKO: Division 1 - 21. kol

Tromso – Nest-Sotra 4:2

Zdeněk Ondrášek dal dva góly a výrazně se podílel na výhře svého týmu.