Sparta zabrala a Zwolle třemi góly pokořila

Pražská Sparta zvládla odvetu play off Evropské ligy proti Zwolle a po výhře 3:1 si zahraje v základní skupině. Alespoň částečně se tak svěřencům trenéra Vítězslava Lavičky podařilo odčinit krach s švédským Malmö.

Benatia byl představen v Mnichově: Nabídka nešla odmítnout

Na Letné začali lépe hráči nizozemského celku, ale gólman Bičík dokázal zasáhnout proti střelám Necida i Drosta, a tak udeřili z ničeho nic domácí. V desáté minutě ztratili hráči Zwolle míč ve středu hřiště, Lafata vybídl k sólu Krejčího, který svůj průnik zakončil technickou střelou k tyči.

Po půlhodině hry mohli borci nizozemského celku vyrovnat, ale nedokázali využít chyby Bičíka. Minutu před poločasem se podruhé prosadili Letenští. Dočkal se u lajny dostal k míči, navedl si balon na střed hřiště a vypálil. Jeho pokus tečoval Der Weff tak nešťastně, že gólman Boer nedokázal zasáhnout.

Po hodině hry přidal další gól Sparty Brabec, když z voleje poslal do sítě míč po přesném centru Dočkal a definitivně zajistil Spartě postup. Nic na tom nezměnila ani proměněná penalta v podání Nijlanda v 83. minutě.

Evropská liga - odveta 4. předkola play-off:

Sparta Praha - PEC Zwolle 3:1 (2:0)

Branky: 10. L. Krejčí, 44. Dočkal, 62. J. Brabec - 83. Nijland. Rozhodčí: Bebek - Petrovič, Grgič (všichni Chorv.). ŽK: Matějovský, J. Brabec, Costa - Sainsbury. První zápas: 1:1, postoupila Sparta. Diváci: 16.612.

Sparta: Bičík - Kadeřábek, Kováč, J. Brabec, Costa - Mareček - Dočkal, Vacek (83. Konaté), Matějovský, L. Krejčí (89. Breznaník) - Lafata (90. Nešpor). Trenér: Lavička.
Zwolle: Boer - Van Polen, Sainsbury, Van der Werff, Van Hintum, Lam - Drost, Saymak, Rienstra - Lukoki (77. Dekker), Necid (54. Nijland), Thomas (69. Moro). Trenér: Jans.