Liberec nasázel Ostravě šestku, Slovácko smetlo Příbram

Liberec po bídném vstupu do sezony pořádně zabral a to tak, že velmi. V domácím utkání rozstřílel Ostravu 6:0 a náskok Baníku v tabulce tak stáhl na pouhý jeden bod. Velmi se dařilo především Josefu Šuralovi, jenž se blýskl hattrickem.

Do ostravské sítě se pak trefili také Frýdek, Dubek a z penalty Fleišman. Dařilo se i Slovácku, které si před vlastními fanoušky poradilo s Příbramí 4:1, když skóre zápasu otevřel již v deváté minutě dlouhán Došek a zápasu tak dal jasný ráz.

V Ďolíčku se zrodila remíza 1:1 mezi Bohemians 1905 a hostujícím Hradcem Králové. Oba góly přitom padly již v první půli a oba po pokutových kopech. Do vedení poslal klokany úspěšnou exekucí Jidřišek, za hosty se pak nemýlil Dvořák ve 32. minutě.

6. kolo první ligy:

Slovan Liberec - Baník Ostrava 6:0 (3:0)

Branky: 13., 42. a 51. Šural, 45.+1 Frýdek, 47. Ďubek, 55. Fleišman z pen. Rozhodčí: Pechanec - Jiřík, Kubr. ŽK: Ďubek - Stronati. Diváci: 4938.

Liberec
: O. Kolář - Mudra, Pokorný (64. Karišik), Pimpara, Fleišman - Obročník - Šural, Ďubek, Pavelka (75. Dydowicz), Frýdek - Hadaščok (58. Kolár). Trenér: Slovák.
Ostrava: Pavlenka - Frydrych, Baránek (54. Kaša), Stronati, Holzer - Mensah, Greguš - Kukec (77. Šichor), Lindpere (46. De Azevedeo), Štěpán - Narh. Trenér: Bernady.

1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 4:1 (2:0)

Branky: 21. a 78. Kalouda, 9. Došek, 49. Diviš - 71. Fillo. Rozhodčí: Nenadál - Wilczek, Hock. ŽK: Šumulikoski, Kerbr, Rada - Hnaníček, Řezníček, Neves, Hájovský, Zeman. Diváci: 3967.

Slovácko: Heča - Kuncl (39. Daníček), T. Rada, Břečka, Reinberk - Šumulikoski - Diviš, Kalouda, Valenta (80. Havlík), Kerbr (86. Sadílek) - Došek. Trenér: Habanec.
Příbram: L. Krbeček - Sus (53. Švancara), Hájovský, Zápotočný, Neves - Pilík, Hnaníček - J. Mareš, Fillo, Zeman (84. Matějů) - Řezníček (65. Stratil). Trenér: Čuhel.

B

ohemians Praha 1905 - FC Hradec Králové 1:1 (1:1)

Branky: 4. Jindřišek z pen. - 32. P. Dvořák z pen. Rozhodčí: Ardeleanu - Blažej, Hrabovský. ŽK: Engelmann - Kotiš, Križko, P. Mareš, P. Dvořák. Diváci: 4686.

Bohemians: Švenger - Pauschek, E. Brabec, Šmíd, Engelmann - Jindřišek, J. Rada - Moravec (82. Bartek), Mosquera, Bratanovič (61. Nerad) - Mikuš (68. Lietava). Trenér: Pivarník.
Hradec: T. Koubek - Holeš, Chleboun, Rolko, P. Mareš - Križko, Kotiš - Štípek, A. Čermák (72. P. Černý), Halilovič (60. Šultes) - P. Dvořák (84. Prokeš). Trenér: Prokopec.