Bitvu o Moskvu rozhodl Müller

[tag]Obsahuje video[/tag] Utkání druhého kola základní skupiny Ligy mistrů se odehrálo před prázdnými tribunami. Domácí celek pyká za chování svých fanoušků, kteří se v prosincovém utkání Ligy mistrů v Plzni prezentovali rasistickými symboly. V držení míče dominoval Bayern, Moskvané se urputně bránili.

Za jakých okolností by Mourinho opustil Chelsea?

V Rusku se zápasy Ligy mistrů hrají dříve než ve zbytku Evropy, a tak se CSKA a Bayern v Moskvě střetli už v 18 hodin. Utkání má i české konsekvence. Hrálo se totiž před prázdným hledištěm. UEFA potrestala moskevský klub za rasistické symboly svých fanoušků při utkání Ligy mistrů na hřišti Viktorie Plzeň.

První šance přišla v 10. minutě utkání, ale osamocený Götze nedokázal z vápna přesně zakončit. V 22. minutě se z penaltového kopu trefil Thomas Müller. Musa dělal svojí rychlostí obráncům Bayernu problémy. v 37. minutě se řítil sám na Neuera, ale neproměnil. O pár minut později domácí hráči nastřelili břevno. První poločas nabídl zajímavý fotbal s několika velkými šancemi. Jediný gól však padl z pokutového kopu.

Druhý poločas velké šance nepřinesl. Bayern se tlačil do ofenzivy, CSKA zodpovědně bránilo. Šance přišly až ke konci utkání. V rozmezí dvou minut se sami na Akinfejeva řítili Müller a Shaqiri, ale překonat ho nedokázali. Utkání skončilo vítězstvím hostů 1:0.

CSKA Moskva - Bayern Mnichov 0:1 (0:1)
22. T. Müller (pen.)

Sestava CSKA: Akinfejev (C) – Fernandes, V. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov – A. Berezuckij – Tošić (78. Jefremov), Jerjomenko, Natcho (66. Doumbia), Milanov – Musa
Náhradníci: Čepčugov – Nababkin, Jefremov, Bazeljuk, Doumbia.
Sestava Bayernu: Neuer – Lahm (C), Benatia, Dante, Bernat – Alonso, Alaba – Robben (82. Rafinha), T. Müller, Götze (77. Shaqiri) – Lewandowski (90. C. Pizarro)

SOS pro Arsenal: Kterého z volných obránců by měl Wenger přivést?