Pět historicky nejhorších klubů v Premier League

Pět historicky nejhorších klubů v Premier League

Druhá nejvyšší anglická soutěž je mnohými považována za nejtěžší soutěž světa, a to díky své zápasové vytíženosti, kterou musí hráči absolvovat. Není nikterak zajímavým úkazem, že po sestupu z Premier League se málokterý klub umí po sezóně vrátit. A naopak, ten kdo postoupí, nemusí mezi elitou vůbec uspět. Stejně jako těchto historicky pět nejhorších klubů, jenž během sezóny předvedli nejhorší podívanou.

Hvězdy, které nenajdeme v elitních evropských ligách

5. Leicester City, 2001-2002


Prvním klubem, kterým se budeme zaobírat, je Leicester City, který se před letošní sezónou vrátil zpět mezi elitu. A rozhodně nemá v plánu předvést hru, jakou v sezóně 2001-2002.

Tehdy Leicester vyhrál jen pět zápasů a rovných dvacet jich prohrál. Skončil samozřejmě poslední, ovšem jen dva body za Derby County. Konečný počet bodů byl stanoven na pouhých 28.

K lepším výsledkům nepomohla ani trojitá výměna trenéru, po dvou měsících nahradil Petera Taylora Dave Bassett, což příliš nepomohlo a těsně před sestupem byl ohlášen nový kouč Mickey Adam.

Proher měli The Foxes opravdu hodně, dokonce v jednu chvíli čekali čtyři měsíce na výhru.

[break]
10 kanonýrů, kteří se před bránou málokdy mýlí

4. Swindon Town, 1993-1994


Zabrousíme i do minulého století, ve kterém si svetřík ostudy upletl Swindon Town. Nynější celek třetí nejvyšší anglické soutěže vypadl z Premier League v roce 1994 a od té doby se nedokázal nikdy vrátit zpátky na vrchol.

Tehdy se v Premier League odehrálo 42 kol, z toho 22 jich Swindon prohrál. Nasbíral jen 30 bodů a to za pět výher a patnáct remíz.

Nejhorší na tom všem je, že obrana Swindonu byla natolik špatná, že propustila rovných 100 branek. Druhý nejhorší defenzivní celek Oldham měl tehdy na kontě jen 68.

[break]
Pět hvězd Chelsea, kterým se musí dařit, aby Blues získali titul

3. Watford, 1999-2000


Na přelomu tisíciletí ukázal Watford Anglii, jak by se klub v prvoligových luzích a hájích neměl chovat.

Premier League již měla klasický zápasový model, jaký známe dnes a 24 bodů za celou sezónu je opravdu mizerný počin. Může za to hrůzostrašných 26 proher.

I Watford měl mizernou obranu, ta ale zpytovala svědomí „jen“ v 77 případech. Útok také nefungoval a zařídil jen 35 branek. Obě statistiky byly nejhorší v sezóně.

[break]
Nejlepší stopeři současnosti, kteří stojí za úspěchy svých celků

2. Sunderland, 2005-2006


Dostáváme se na druhou pozici, se kterou se Sunderland rozhodně nemíní chlubit. V tuto chvíli docela stabilní člen Premier League byl ještě v roce 2005 poměrně nezkušený a jako nováček vůbec neuspěl, i když do ligy vstupoval jako vítěz League Championship.

Vyhrávat a sbírat body se Černým kočkám příliš nechtělo a s 38 zápasů posbírali pouhých patnáct bodů. Že měli nejhorší útok a obranu v lize, je poměrně logické, protože prohráli devětadvacet utkání.

Nejlepším střelcem týmu byl Anthony Le Tallec se třemi brankami, celkem Sunderland vyprodukoval 26 gólů a obdržel jich 69.

[break]
Video: Deset neskutečných střeleckých minel v Premier League

1. Derby County, 2007-2008


Po eskapádě Sunderlandu si mnozí pomyslí, že nemůže snad být horšího vystoupení, ale ano, může. Postaralo se o to Derby County v legendární sezóně 2007-2008.

Je tomu už dlouhých šest let, co Derby dokázalo během devíti měsíců v Premier League uhrát jen jednu výhru, nad Newcastlem United, a osm remíz. Nepřekonal tak Sunderland v počtu proher, má jích také „pouhopouhých“ 29.

Od Derby se po postupu příliš neočekávalo, ale že vytvoří absolutní rekord, to se také nemohlo očekávat. O sestupu Derby bylo rozhodnuto už v březnu, což se nepodařilo ještě žádnému klubu v Anglii.