Čech udržel nulu, Bayern zesměšnil Řím, Citizens ztratili v Moskvě

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Manchesteru City vybojovali v základní skupině Ligy mistrů jeden bod na půdě CSKA Moskva. Svěřenci Manuela Pellegriniho v ruské metropoli sice vedli po prvním poločase již 2:0, nakonec si však do Anglie odváží pouze bod za remízu 2:2. Další start v letošní sezoně si v dresu Chelsea připsal Petr Čech, jenž odchytal celé utkání proti Mariboru a přispěl k hladké výhře 6:0. Bayern se představil v AS Řím a domů si odvezl vysokou výhru 7:1.

Domácí celek totiž dokázal po změně stran zmobilizovat své síly a proti favoritovi vyrovnat, když nejprve snížil v 65. minutě Doumbia, aby čtyři minuty před koncem zápasu z pokutového kopu srovnal Natcho.

Už i v Lize mistrů se letos Petr Čech v dresu Chelsea představil. Manažer Blues José Mourinho poslal zkušeného gólmana od úvodních minut na hrací plochu a mohl sledovat hladkou výhru svých svěřenců v poměru 6:0.

Dařilo se Bayernu, který na Olympijském stadionu v Římě vyhrál vysoko 7:1, když o výhře bavorského velkoklubu bylo rozhodnuto již po první půli, kterou německý celek vyhrál 5:0.

Sedm gólů bylo k vidění i v Borisovu, kde tamní BATE dostala od Šachtaru Doněck výprask 0:7. Pěti brankami se blýskl Luiz Adriano.

3. kolo základních skupin Ligy mistrů:

Skupina E:

CSKA Moskva - Manchester City 2:2 (0:2)
Branky: 65. Doumbia, 86. Natcho z pen. - 29. Agüero, 38. Milner. Rozhodčí: Vad - Albert, Berettyán (všichni Maď.). Bez diváků.

AS Řím - Bayern Mnichov 1:7 (0:5)
Branky: 66. Gervinho - 9. a 30. Robben, 23. Götze, 25. Lewandowski, 36. Müller z pen., 78. Ribéry, 80. Shaqiri. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.).

Skupina F:

Apoel Nikósie - Paris St. Germain 0:1 (0:0)
Branka: 87. Cavani. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.).

FC Barcelona - Ajax Amsterodam 3:1 (2:0)
Branky: 7. Neymar, 24. Messi, 90.+4 Ramírez - 88. El Ghazi. Rozhodčí: Collum (Skot.) - MacGraith (Ir.), Chambers (Skot.). Diváci: 79.357.

Skupina G:

Schalke 04 - Sporting Lisabon 4:3 (1:1)
Branky: 34. Obasi, 51. Huntelaar, 60. Höwedes, 90.+3 Choupo-Moting z pen. - 64. z pen. a 78. Adrien Silva, 16. Nani. Rozhodčí: Karasev - Averjanov, Kalugin (všichni Rus.). ČK: 33. Maurício (Sporting).

Chelsea FC - NK Maribor 6:0 (3:0)
Branky: 77. z pen. a 90. Hazard, 13. Rémy, 23. Drogba z pen., 31. Terry, 54. vlastní Viler. Rozhodčí: Makkelie - Langkamp, Diks (všichni Niz.). Diváci: 41.126.

Skupina H:

FC Porto - Athletic Bilbao 2:1 (1:0)
Branky: 45. Herrera, 75. Quaresma - 58. G. Fernández. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.).

BATE Borisov - Šachtar Doněck 0:7 (0:6)
Branky: 28. z pen., 36., 40., 44. a 82. z pen. Luiz Adriano, 11. Teixeira, 35. Douglas Costa. Rozhodčí: Bebek - Petrovič, Grgič (všichni Chorv.).