Liberec otočil v Ďolíčku nepříznivý stav a slaví druhou výhru

Liberec se zalekl hrozby pádu na dno tabulky Synot ligy a v v Praze na hřišti Bohemians udolal klokany 4:2. O obrat se postaral především nejlepší hráč Severočechů v tomto zápase Delarge. Odhodlání získat podruhé v nové sezóně tři body byla u Slovanu znát na každém pohybu na trávníku.

Slavia přišla o vedení až v závěru, Jihlava udolala Brno

Již od samotného začátku tlačil Liberec domácí výběr a nikdo by se nedivil, kdyby bylo skóre po pár minutách zápasu v neprospěch klokanů. Po šancích na obou stranách změnil stav utkání Pavelka po hrubce nezkušeného Brabce, který nepovedenou hlavičkou nabídl Slovanu vedení. Bohemians stihla ještě do konce první půle vyrovnat po zásahu Bratanoviče.

Hned z kraje druhého poločasu se radovali opět klokani. Po trestném kopu se dopustil přestupku ve vápně Fleišman, kterou domácí exekutor Jindříšek proměnil. Liberec však dále hrozil nebezpečnými útoky. Ten úspěšný dokončil Šural a vyrovnal tak nepříznivý výsledek. Severočeši ucítili šanci na otočení duelu, což se jim také podařilo dvěma zásahy Delargeho.

Bohemians - Liberec 2:4 (1:1)

Branky: 45. Bratanovič, 48. Jindřišek z penalty - 37. Pavelka, 62, Šural, 76. a 90. + 1. Delarge. Rozhodčí: Hrubeš - Kotík, Arnošt. ŽK: Rada - Obročník, Ďubek. Diváci: 4 502.

Bohemians: Švenger - Pauschek, E. Brabec, Šmíd, Šírl (46. Moravec) - Bartek, Jindřišek, J. Rada, Mosquera - Bratanovič - Mikuš (67. Lietava). Trenér: Pivarník.
Liberec: O. Kolář - Mudra, Pokorný, Pimpara (46. Karišik), Fleišman - Delarge, Obročník (85. Soungole), Pavelka (54. Luckassen), Ďubek, Frýdek - Šural. Trenér: Slovák.