Kanibal z Ajaxu: Suárez a jeho nejvíce kontroverzní momenty

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Uruguayský forvard Luis Suárez je bezesporu velmi kvalitní fotbalista, což naposledy potvrdil v dresu Liverpoolu. Jeho fotbalová genialita však skrývá i jeho negativní tvář. Hráč Barcelony čas od času předvede velký zkrat, který má s pravidly fair-play pramálo společného. Všichni máme v čerstvé paměti jeho kanibalský útok na MS 2014. Během své kariéry však předvedl hned několik těchto kousků. Pojďme si nyní společně tyto momenty představit.

Porážce Uruguaye nezabránily ani góly Suáreze a Cavaniho

Jako v boxerském ringu

V roce 2013 se hrálo jihoamerické kvalifikační utkání mezi domácí Chile a hostujícím týmem Uruguaye. V 34. minutě zahrávali hosté rohový kop. Suárez se hledal prostor v pokutovém území, kde ho strážil Gonzalo Jara. Těsné bránění bývalá hvězda Liverpoolu neunesla a dala svému strážci pěstí.

[break]
Deset adeptů na zisk trofeje Ference Puskáse za gól roku

Kanibal z Ajaxu

Zde vznikla Suárezova přezdívka. Ivanovič nebyl první a ani poslední obětí Suárezových upírských choutek. V roce 2010 v dresu Ajaxu zaútočil na protihráče PSV. Napadeným byl Otman Bakkal. Ten však tento kousek posléze bral s úsměvem, což je asi nejlepší možná reakce.

[break]
Pět zástupců Premier League, kterým nechybí zabijácký instinkt

Kousnutí Branislava Ivanoviče

V Anglii se ten den hrálo ostře sledované utkání mezi Liverpoolem a Chelsea. Nikdo však netušil, že se tento zápas vryje do paměti fanoušků jedním velmi nefotbalovým gestem. Ivanovič zastavil Suárezův průnik, čímž si srbský zadák vysloužil upírské kousnutí.

[break]
Pět variant pro Arsenal, pokud v lednu odejde Podolski

Suaréz vs. Evra: Obvinění z rasismu

Incident se odehrál 15. října 2011 během zápasu mezi Liverpoolem a Manchesterem United. Dotyčný moment se odehrál v 62. minutě, kdy se oba hráči potkali při rohovém kopu. Suárez měl Evru rasově urazit. Fotbalová asociace uznala Suáreze viním a dostal pokutu 40 tisíc liber. Při jejich dalším vzájemném střetnutí odmítl Suárez podat Evrovi ruku.

[break]
Šest nejlepších gólových obránců současného světa?

Suárezova ruka na MS 2010

Na MS 2010 v Jižní Africe se právě hrály čtvrtfinálové zápasy. Ghana si to rozdala s Uruguayí. Po normální hrací době byl stav utkání 1:1 a prodlužovalo se. V posledních minutách prodloužení se Ghaňané dostali do veliké šance, kterou zhatil právě Suárez, který se vytasil bravurním gólmanským zákrokem. Gyan penaltu neproměnil a Ghana poté vypadla na penalty.

[break]
9 hráčů, kteří v Arsenalu nedokázali naplnit velký potenciál

Další kanibalský kousek

Suárez si prostě nedá pokoj. Jeho kanibalské sklony jsou nezastavitelné. Na MS 2014 v Brazílii to předvedl v plné kráse. V zápase proti Itálii pokousal obránce Chielliniho. Zákeřný atak schytalo jeho rameno.