Ex-hráči Plzně zajistili Boleslavi výhru nad Slováckem

V předehrávce 15. kola Synot ligy porazila Mladá Boleslav v domácím prostředí Slovácko 2:0, když obě branky obstarali bývalí hráči Plzně Ďuriš a Wágner po centrech z rohových kopů. Slovácko tak neuspělo bez nejlepšího střelce soutěže Libora Doška v sestavě, kterého trápí záda

Kozel: Mou ambicí není národní tým nebo trénování v Anglii

Domácí vlétli do utkání aktivněji, což doložilo několik šancí, které však v branku nevedly. Hrušku výrazně ohrozil v prvním poločase Dočekal, který hlavou přestřelil. Do šaten šli oba týmy bez branek a první poločas nenabídl ani žádné vyložené šance.

Ve druhém poločase byl na hřišti hodně vidět bývalý hráč Plzně Tomáš Wágner, který v 54. minutě orazítkoval tyč. O minutu později již skóre otevřel z rohového kopu a náskok mohl i navýšit, jenže brankář Slovácka se blýskl bravurním zákrokem. V 76. minutě se ze stejné situace jako v prvním případě prosadil i Ďuriš, který hlavičkou poslal míč za záda gólmana Heči. Slovácko dohrávalo v deseti, neboť se po všech možných střídání zranil Valenta.

15. kolo první fotbalové ligy

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 2:0 (0:0)

Branky: 55. Wágner, 76. Ďuriš. Rozhodčí: Hrubeš - J. Paták, Peřina. ŽK: Bořil - Valenta, Hlúpik, Havlík. Diváci: 1827.

M. Boleslav: Hruška - Geissler, Navrátil, Hůlka, Bořil - Ščuk (90. M. Vukadinovič), Tavares - Skalák (87. Mehanovič), Magera (72. Lalkovič), Ďuriš - Wágner. Trenér: K. Jarolím.

Slovácko: Heča - Kuncl, Břečka, T. Rada, Reinberk (82. Košút) - Šumulikoski - Diviš, Valenta, Trávník (68. Havlík), Kerbr - Dočekal (62. Hlúpik). Trenér: Habanec.