Osm velkoklubů, které v sezóně pálí hůře než Ronaldo

Osm velkoklubů, které v sezóně pálí hůře než Ronaldo

Nelze se domnívat, že po hřišti bude pobíhat dvaadvacet portugalských kapitánů, kterým to bude pálit více než v Normandii. Jenže pokud jeden pouhý kanonýr nastřílí v lize více branek než celý klub, který má v Evropě věhlas, je čas začít bít na poplach. Přibližme si 8 celků, které se v nové sezóně nebývale trápí.

Top 12 nejlepších hráčů této planety a jejich největší slabiny

8. Borussia Dortmund (14 branek)


Borussia je jen stínem velkoklubu, který v Bundeslize dominoval v letech 2010 – 2012. Jürgen Klopp o řadu klíčových hráčů, které sice nahradil talentovanými nováčky, výsledky se však nějak nedostavují. Pokud se tedy bavíme o Bundeslize. V Lize mistrů Dortmund vede skupinu a neztratil ještě ani bod. Po dvanácti kolech figuruje v tabulce domácí soutěže na 16. příčce se ziskem jedenácti bodů.

7. Liverpool (16 branek)


V minulé sezóně bojovali Reds do poslední chvíle o triumf v Premier League, zcela opačný pól zažívají v té nové. Ve dvanácti zápasech získali pouze čtrnáct bodů zajišťujících dvanácté místo se skóre 15:18. Svěřenci Brendana Rodgerse zatím nevykazují výrazné zlepšení, a tak mohou na titul již pomalu zapomenout při současné formě Chelsea.

[break]
Mourinho: Pětice reálných posil pro jeho tým “neporazitelných”

6. Tottenham Hotspur (16 branek)


Kohouti příští rok nejspíše nenahlédnou do pohárové Evropy, neboť v současné době mají na svém kontě jen 16 branek a patří jim desátá příčka v nejvyšší ostrovní soutěži. Fanoušci jsou hrubě nespokojeni a sami hráči si stěžují na atmosféru na stadiónu, kde na ně hlasitě bučí a pískají.

5. Schalke (17 branek)


Klub z Gelsenkirchenu si v Bundeslize drží zatím sedmou příčku, ale branek nastřílel jen sedmnáct. Sestava plná hvězd jako Klaas-Jan Huntelaar, Julian Draxler a další by si měla papírově jistě vést mnohem obstojněji, než zatím prokazuje.

[break]
TOP XI Barcelony všech dob: Své místo má i Československo

4. AS Monako (17 branek)


Daňově zvýhodňovaný celek z Monackého knížectví měl být adeptem na zisk titulu v Ligue 1, místo toho však okupuje až osmou příčku. Možná, že se na kvalitě týmu projevil až příliš nepříznivě rozvod ruského majitele Dmitryho Rybolovleva a soudní tahanice o majetek.

3. Inter Milán (18 branek)


Inter Milán stejně jako AC Milán jsou již stíny svých dávných časů, kdy patřili k absolutní elitě apeninského poloostrova. Po dvanácti zápasech se ziskem sedmnácti bodů mohou být rádi za deváté místo v tabulce Serie A. Roberto Mancini cítí horko na trenérském křesle a pod kotel dál jeho svěřenci každým kolem přitápí.

[break]
Žádný Messi ani Ronaldo: Jak bude za pět let vypadat nejsilnější světová XI?

2. Feyenoord (19 branek)


Tradiční nizozemský klub založený již v roce 1908 patří spolu s Ajaxem a Eindhovenem k elitě Eredivisie. Přestože mu čelo tabulky není zase až tak vzdáleno, čtvrté místo a devatenáct branek zatím není ve třinácti zápasech žádné terno.

1. Manchester United (19 branek)


Na Old Trafford se pomalu vrací úsměv na tvářích fanoušků, přestože na titul v Premier Legue to zatím ani zdaleka nevypadá. Rudí ďáblové jsou po dvanácti zápasech na čtvrté příčce, která by jim vrátila vytoužené evropské poháry, přesto si kouč Louis van Gaal představoval svůj start na lavičce mnohem lépe. Což na to, je to stále bída, když jejich bývalý hráč Cristiano Ronaldo v dresu „Bílého baletu“ zaznamenal sám již 20 branek.

Arsenal loví posily v druhé lize. Kterého mladíka Wenger přivede?