Největší minely Stevena Gerrarda, kterých se v Liverpoolu dopustil

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Legenda anglické reprezentace a ikona Liverpoolu, která celou svou hráčskou kariéru prožila na Anfield Road, v létě odejde do LA Galaxy. Mediální humbuk kolem osoby Stevena Gerrarda je všeobecně známý, méně v paměti jsou však jeho minely v dresu Reds. Nahlédněme pod pokličku mistra, který je také jen člověk a umí se utnout stejně jako tesař.

Největší afričtí hráči v historii Premier League

7. Rozhodující vlastní gól v pohárovém finále

Liverpool by v roce 2005 vyhrál Ligový pohár, kdyby jedenáct minut před koncem řádné hrací doby kapitán Reds při akci Blues neodhlavičkoval míč do vlastní branky. Utkání poté dospělo prodloužení, ve kterém Cheslea přidala další dvě branky a nakonec zvítězila 4:2.

[break]

6. Chybná nahrávka směrem k obraně

Nechvalně se mezi asistenty připsal v roce 2009 v utkání s Arsenalem, kdy nevydařenou přihrávkou do obrany naservíroval míč francouzskému ostrostřelci Thierrymu Henrymu, který se nemýlil a pro Gunners získal nakonec tři cenné body.

[break]
Osm potencionálních přestupů na ostrovech z kategorie povedených

5. Druhá špatná nahrávka dozadu

O rok později opět propadl špatnou přihrávkou směrem dozadu, když krásně namastil apetit kanonýrovi Chelsea, neboť Didier Drogba už neměl příliš problém zakončit. Blues vyhráli nakonec utkání 2:0 a Gerrard v šatně zpytovával své svědomí.

[break]
Top 25 jmen, která budou v létě k mání zdarma

4. Podklouznutí ve prospěch Blues

Proti Chelsea se kapitánovi Liverpoolu nedaří pravidelně. Přesvědčil o tom i v dalším vzájemném střetu, kdy jako poslední hráč si zrovna neporozuměl s terénem a daroval míč soupeři. Demba Ba se potom řítil již sám na brankáře a bez potíží proměnil.

[break]
Nejparádnější trefy Rudých ďáblů posledních dvanácti měsíců

3. Další podklouznutí

Osm let staré uklouznutí proti Chelsea bylo ihned připomenuto při interwiev, které opět varovalo ikonu Reds, že by zřejmě potřebovala lepší obuv. Tento moment rozesmál celý svět.

[break]
Pět nejhezčích branek Chelsea za rok 2014

2. Červená karta v domácí porážce s Evertonem

Koncem září roku 1999 byli příznivci Reds svědky porážky v emocionálním městském derby s Evertonem. Kevin Campbell již ve čtvrté minutě rozesmutnil domácí a poté už zápas připomínal spíše gladiátorskou arénu, ve které se však nesváry trestají kartami. Mladý Steven Gerrard svým knockoutem nebyl pozadu.

[break]
Další Galácticos? Pět hráčů, kteří mohou přijít na Santiago Bernabéu

1. Odmítnutí Chelsea

Jeho největší noční můra ze Stamford Bridge ho mohla v roce 2004 získat. I hráč o této možnosti dlouho přemýšlel, ale nakonec se rozhodl zůstat na Anfield Road. Je jasné, že kdyby se tak nestalo, nezažil by porážku ve finále Ligového poháru, Didier Drogba ani Demba Ba by netěžili z jeho chyb a hlavně by se dočkal triumfu v Premier League. Někde v hlouby duše musí Gerrard tohoto kroku jistě litovat.