Sedm památných momentů uplynulého roku

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Rok 2014 byl plný skvělých zápasů na všech možných frontách plný skvělých zvratů a neočekávaných výsledků. Momenty, které zaskočily nejednoho fanouška na stadiónu či u televize utkví v paměti ještě hezkých pár let. Podívejme se na sedm památečních událostí, které nám posledních dvanáct měsíců navždy připomenou.

Největší afričtí hráči v historii Premier League

7. Frank Lampard vstřelil branku Chelsea

Ještě před rokem by nikdo včetně samotného hráče nemyslel, že někdy bude hrát Premier League za jiný tým, než Chelsea. Dnes již víme, že se tak stalo. Lampard se upsal New York City na dva roky, ale 3. srpna oznámil, že zůstane na hostování v Manchesteru City. V zápase proti klubu svého srdce nastoupil z lavičky náhradníků a sedm minut po příchodu na hřiště se proti Blues dokonce prosadil. Kolik dresů s jeho jménem tehdy příznivci londýnského celku spálili, se dnes už asi nedozvíme. Pro všechny to byl hodně emocionální okamžik.

[break]
Šest skvělých Němců, které láká Arsenal

6. Trefa Sergia Ramose ve finále Ligy mistrů

Atlético vyloupilo ligový titul a zálusk mělo i na triumf v Lize mistrů. Překvapivé finále v duchu madridského derby mělo nečekaný spád, neboť svěřenci kouče Simeoneho vedli podstatnou část řádné hrací doby. Vítězství už bylo na dosah, když přišla osudná 93. minuta, kterou zvěčnil hráč Realu Sergio Ramos. Postaral se tak o prodloužení, ve kterém došel Atléticu dech a „Bílý balet“ mohl slavit desátý triumf v této soutěži. Sám hráč označil svou branku za tu nejdůležitější v jeho dosavadní kariéře.

[break]
TOP 10 odvážných tvrzení, které se tento rok mohou stát

5. Italský architekt rozhodl derby v Turíně

Poslední listopadový den byl na apeninském poloostrově svědkem vskutku pikantního derby mezi oběma turínskými celky. Favorizovaný Juventus se však trápil až do samotného závěru. „Stará dáma“ sice šla do vedení díky Vidalovi, ale Bruno Peres přepsal dvanáct let starou mizérii a vstřelil vyrovnávací branku. Už to vypadalo na dělbu bodů, ale Andrea Pirlo v 93. minutě dokázal, proč je i ve svých letech pro Juventus tak důležitý.

[break]
Osm potencionálních přestupů na ostrovech z kategorie povedených

4. Lionel Messi zlomil brankový rekord La Ligy

V tentýž měsíc argentinský velikán zlomil historický rekord legendy Bilbaa, který měl v letech 1940 až 1955 Telmo Zaara. Barcelona setnula v utkání Sevillu 5:1, Messi zaznamenal hattrick a překonal hranici 271 branek. Samozřejmě, že si na trávníku vychutnával svůj rekord v domácím prostředí stadionu Camp Nou. Jeho výkonu skandoval kromě soupeře, každý kdo byl ten den přítomný této podívané.

[break]
Top 25 jmen, která budou v létě k mání zdarma

3. Zdrcený pohled brazilského fanouška při sledování semifinále s Německem

Měl to být jejich jihoamerický světový šampionát, na kterém ukážou celému světu, že oni jsou vládci této planety. Silné řeči „kanárků“ utnuli v semifinále houževnatí Němci, kteří domácí výběr během devadesáti minut doslova smetli 7:1. Pláč a nářky se linul celou Brazílií, ale celý svět obletěl hlavně záběr do hlediště stadiónu v Belo Horizonte na staříka Clovise Fernandése, který celou dobu v rukách svíral repliku poháru. Jeho výraz v obličeji mluví sám za sebe.

[break]
Kvintet navrátilců, kteří se rozhodli pomoci klubu svého srdce

2. Nezapomenutelná reakce na rasismus

Dani Alves patří k nejlepším obráncům této planety a slova uznání celého světa si vysloužil i v pravém rohu při zahrávání rohového kopu. Revoluční reakce na rasistické pohození banánu k jeho nohám se zcela jistě zapíše do historie nejen uplynulého roku. Brazilský legionář pohozené ovoce jednoduše sebral, oloupal, snědl a poté míč rozehrál. Nejen provokativní fanoušky Villarealu tento akt zaskočil.

[break]
Nejčerstvější spekulace okolo evropských gigantů

1. Záchrana života přímo na hrací ploše

Je přímo neuvěřitelné, čeho byli všichni svědky v ukrajinské nejvyšší lize v zápase Dněpru s Dynamem Kyjev. Kapitán Dynama Oleg Gusev zůstane na doseti zavázán svému soupeři Kankavovi za záchranu svého života, když po nebezpečném zákroku rychle zareagoval u branky. Zapadnutý jazyk mohl způsobit tragickou událost, jenže pohotový zákrok přímo na trávníku odvrátil ve dvacáté minutě to nejhorší – smrt. Hráč přišel okamžitě po vyjmutí k sobě a citelně otřesen opustil trávník. Neschopni hrát byli i všichni na hrací ploše a po několika minutách celý stadión hráči aplaudoval ve stoje.