Šest nejspornějších fotbalových dresů, které otřásly světem

Šest nejspornějších fotbalových dresů, které otřásly světem

V návaznosti na páteční oznámení vedení Cardiffu k návratu do modré barvy dresů se nabízí otázka, jaké největší přehmaty se v minulosti v této souvislosti již udály. Červené dresy fanoušci velšského celku nesli velmi nelibě a není tomu tak i jinde. Podívejme se na šestici podobných přešlapů.

Fotbalový svět zasáhla tragická smrt

Glasgow Rangers - 2002/03


Skotský klub byl v této sezóně nazýván jako „Mandarinky“, když se vedení rozhodlo pro oranžové dresy. Ihned se objevili protesty z řady příznivců. I když klub trval na tvrzení, že se jednalo čistě o obchodní rozhodnutí, čelil obvinění, že se jedná o způsob boje s politickou situací v Severním Irsku.

Barcelona - 2011/12


Vedení katalánského velkolubu se v roce 2011 dohodlo, že na dresu Barcelony se objeví nápis investora Qatar Foundation, který za to nabídl 125 milionů liber. Fanoušci nesli toto rozhodnutí těžce nelibě a na internetu vytvářeli různé petice za původní dresy. Hovořilo se o zaprodání klubu.

[break]
Nový Neymar a další brazilské hvězdy, které mohou přestoupit do Evropy

Manchester United - 1995/96


I Rudí ďáblové se v historii dopustili přehmatu, když své hráče vystrojili netradičně. Při venkovním utkání v Southamptonu, ve kterém prohrávali v poločase již 3:0, se na začátku druhé půle vynořili v trikotu, který vadil i samotným hráčům. Červená barva ke klubu prostě neodmyslitelně patří.

Kamerun – 2002


Kamerun si v roce 2002 vysloužil kritiku celého světa v čele s vedením FIFA. Nikomu nechutil nový druh dresů, který připomínal spíše basketbalové hráče. Způsob oblečení od výrobce Puma byl na Africkém poháru v roce 2012 odsouzen a FIFA se snažila zakázat užívání tohoto druhu oblečení pro MS v Japonsku a Jižní Koreji.

[break]
Kdo stojí 27,5 miliardy? Žebříček hráčů s největší výstupní klauzulí!

St Johnstone - 1990/91


Že se do fotbalového průmyslu může dostat téměř jakýkoliv sponzor, dokládá i trikot skotského celku St Johnstone. Nebyl by v roce 1990 ani tak problém se střihem jednotlivých částí dresu, jako s velkým nápisem sponzora, který má stejný název jako legendární britský premiér, který se jako jediný narodil mimo Ostrovy. „Bonar“ vyvolal taktéž vlnu nevole.

Voukefalas FC


Opět platí, že stavba dresu je naprosto v přádku, ale problém je znovu se sponzorem. Na své hrudi totiž hráči nesli logo řeckého bordelu, který využil ekonomické krize v zemi a obstaral si tento druh reklamy. Hráči to vzali celkem s humorem a ihned se zeptali na bonusy, které z tohoto spojení vyplynou.

Rooney, Ramos či Lukaku: Nejdražší teenageři této galaxie