Nejdražší základní jedenáctky na evropském kontinentu

Nejdražší základní jedenáctky na evropském kontinentu

Už jste někdy přemýšleli nad tím, který klub má nejdražší sestavu? Pokud ano, v následujícím článku najdete odpověď. Článek se zabývá nejdražšími kádry napříč evropskými soutěžemi. Nachází se mezi nimi Váš oblíbený tým?

Desatero největších letošních outsiderů, kteří okouzlili Evropu

10. Tottenham - 157,4 milionů liber

Po odchodu Garetha Balea nakoupil André Villas-Boas sedm hráčů, ale žádný z nich odchod hvězdného Velšana nahradit nedokázal. Spurs za Balea vyinkasovali 85 milionů liber, což se výrazně projevilo na celkové ceně týmu. Do klubu přišel Lamela (30m), Soldado (26,4m) či Paulinho (17m). Sedmimilionový Chadli je příjemným překvapením. V lize dal sedm branek a na dalších pět nahrál. Dalšími drahými posilami byly například Eriksen (12m), Dembele (16,7m), Lloris (11m) nebo Capoue (9,6m).

[break]
Kteří mladíčci dokáží vyřadit předražené hvězdy PSG?

9. Liverpool - 175,5 milionů liber

Další anglický celek, který těžil z astronomického prodeje svého hráče. Luis Suárez odešel do Barcelony za 75 milionů liber. Reds se na místo jednoho útočníka rozhodli angažovat hned několik fotbalistů. Postupně přišli Lovren (20m), Markovič (20m) nebo Lallana (25m). Kádr Liverpoolu se dá rozdělit do dvou skupin. V jedné jsou drzí hráči, kteří si svoji cenu obhájili na hřišti. V druhé kategorii jsou prostě předražení hráči. Henderson (16m) a Sturridge (12m) patří do první skupiny, zatímco Sakho (18m) a Johnson (17,5m) do té druhé.

[break]
Mladé pušky, které se rokem 2015 prostřílí ke slávě!

8. Arsenal - 179,3 milionů liber

Dalším týmem jsou Wengerovi Gunners. Francouzský manažer má pověst velkého šetřílka, přesto je hodnota londýnského klubu velmi vysoká. Za svoji pozici v tomto žebříčku vděčí zejména dvěma nákladným přestupům. V roce 2013 přišel z Realu Mesut Özil (42,5m), který je doposud nejdražší posilou v dějinách Arsenalu. V létě loňského roku přišel z Barcelony Alexis Sánchez (35m). Další velké částky byly vynaloženy na nákup Cazorly (16,5m), Chamberlaina (15m), Chamberse (15m) či Artety (10m).

[break]
Jak vydělat 63,8 miliard korun? Která soutěž se chlubí nejdražšími televizními právy?

7. Bayern Mnichov - 184,9 milionů liber

Mnichovský gigant okupuje sedmou příčku nejcennějších kádrů. Zajímavé je, že několik opor Bayernu nestálo ani korunu. Lewandowski přišel z Dortmundu zadarmo. Müller, Schweinsteiger a Lahm jsou klubovými odchovanci. Přesto se mnichovský klub umístil takhle vysoko. Největší investicí v krátké minulostí byl Götze (32,5m), Javi Martínez (35,2m), Alcantara (22m), Ribéry (22m), Robben (22m) nebo Neuer (21,4m).

[break]
Nová posila Realu Odegaard: 8 faktů, které jste o něm doposud nevěděli

6. Manchester City - 241,5 milionů liber

Klub ovládaný bohatými šejky dostal rekordní pokutu ve výši 50m liber za porušování finanční fair-play. V minulosti téměř šílená přestupová politika Citizens se v posledním roce značně zracionalizovala. Je stále velmi nákladná, ale pořízené posily předvádějí solidní výkony. Mangala vyšel na 32m. Objev Fernandinho stál 30m. Seznam drahým přestupů City je opravdu dlouhý, tak pouze namátkou: Džeko (27m), Agüero (38m), Milner (26m), Touré (24m) nebo Silva (24m).

[break]
Devět důležitých soubojů, které největším hvězdám zničily pověst

5. Barcelona - 251,75 milionů liber

Barcelonské umístění dává nejmenší logiku. Klubová prestižní akademie vyprodukovala pro A tým mnoho skvělých fotbalistů, za které klub nemusel nikomu platit. Na mysli máme především Messiho, Xaviho a Iniestu. Navíc Katalánce opustili Fábregas a Sánchez. Přesto i Barca dokáže utratit pořádný balík peněz. Suárez vyšel na 75m. Neymar vydělal Santosu 50m. Dani Alves stál 23,5m. A můžeme pokračovat: Alba (11M), Vermaelen (15m), Macherano (17,5) či Rakitič (14m).

[break]
Deset ikonických vzkazů skrytých pod dresy hvězd

4. Chelsea - 258,5 milionů liber

Londýnský klub vlastněný Romanem Abramovičem se proslavil velmi nákladnými transfery. Mnoho z nich měl na svědomí současný kouč José Mourinho. Klub však umí své hráče i dobře prodat. Například David Luiz posílil PSG za 50m. Před začátkem sezóny posilil portugalský stratég svůj kádr o několik drahých hráčů: Costa (32m), Fábregas (27m), Willian (32m), Felipe Luis (16m), Matič (22m). V minulosti přišli například Ševčenko (22m) nebo Torres (50m).

[break]
Hvězdy španělské ligy, které mohou obléknout dres Liverpoolu

3. Manchester United - 302,3 milionů liber

Nizozemský kouč si v Manchesteru sestavil své soukromé “Gaalácticos”. Projekt to byl vskutku nákladný a zjevně ještě není u konce. Tak si to shrňme: Di María (59,7m), Herrera (29m), Shaw (31,5m), Blind (14m), Rojo (16m) a potenciální transfer Falcaa v celkové hodnotě 40m. V minulých letech pokladník United zaplatit velké částky za Van Persieho (24m), Rooneyho (25,6m) či Fellainiho (27,5m).

[break]
Kdo musí v italské lize bojovat o svoji budoucnost a pověst?

2. Paris SG - 315,4 milionů liber

Katarská investiční skupina Qatar Sport Investments to opravdu umí vytočit na nejvyšší obrátky. Zdá se Chelsea a City už z těchto velmi nákladných manýrů vyrostli, dá se očekávat to samé u PSG? Možná to ještě chvilku potrvá. Přehled transferů Le Parisiens je až přímo zarážející: Ibrahimovič (18,5m), Cavani (56,7m), Lavezzi (25,5m), Pastore (37m), Moura (35,2m), Silva (37m), Luis (50m) a třeba Marquinhos (28m).

[break]
Ribéry stále nerozdýchal Zlatý míč: Je to párty pro Ronalda s Messim

1. Real Madrid - 364 milionů liber

Téměř ve všech finančních kategoriích má na vrch klub ze španělské metropole. Florentino Peréz je proslulý nákladnými projekty. Real se nikdy netajil touhou kupovat ty nejlepší a nejdražší hráče na světě. Od toho tu také máme pojem “Galácticos”. Ronaldo vyšel Bílý balet na 80m, Bale na 85m, James na 60m. A to opravdu není vše: Benzema (28m), Coentrao (27m), Kroos (20m), Modrič (30m) či kapitán Ramos (24m).

Pět potencionálních posil, kterým by se Arsenal měl obloukem vyhnout!