Zelenka a spol. na Spartu nestačili, nejvíce byl vidět Picault

Pouhý den po vítězné přípravě proti Vysočině Jihlava (3:1) byl obhájce titulu v akci znovu, s tím, že strahovského tréninkového centra nejslavnějšího tuzemského klubu zavítal třetiligový Prostějov, v jehož základu nechyběl ani exsparťanský záložník Lukáš Zelenka.

Ekonomika Sparty v číslech: Kolik si klub vydělá na vstupném?

Oproti střetu s prvoligovým soupeřem hlavní trenér domácího výběru Vítězslav Lavička prostřídal sestavu a od úvodního hvizdu tak hájil svatyni Sparty Vorel, s tím, že v útoku operovala mladá dvojice Schick - Picault.

Sparťané nakročili za dobrým výsledkem již v úvodu duelu a v deváté a osmnácté minutě se podařilo překonat brankáře Kofroně americkému útočníkovi Picaultovi. Při své první trefě se po vyražené střele Brabce nejlépe zorientoval a poslal míč do sítě a jeho druhý gól padl hlavou, když uplatnil důraz před brankou.

Ve druhém dějství si navlékli sparťanský dres Toml, Miskovič či testovaný bek Ljulka, s tím, že v závěru dorazili osvěžit herní projev Costa s Dočkalem, kteří nahradili Podaného s Breznaníkem, jenž těsně před svým odchodem orazítkoval břevno, což se o pár chvil později povedlo také Konatému.

Došlo však i na další úpravu skóre. V 82. minutě uvolnil Schick na hranici vápna Bořka Dočkala, jehož levačka z otočky následně vymetla šibenci prostějovské svatyně. Pro bývalého středopolaře Rosenborgu Trondheim či Slovan Liberec šlo o natáhnutí gólové série, jež se v přípravách táhne už několik zápasů v řadě.