Real dostal od Schalke čtyřku, ale jde dál. Vaclík byl na střelnici

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Mělo jít o snadnou práci, ale odveta osmifinále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Schalke 04 nakonec byla více než dramatická. Německý celek totiž vyhrál 4:3 a o jediný gól mu unikl postup. Dál jde i Porto, které doma přejelo Basilej 4:0.

V loňském roce se oba celky potkaly ve stejné fázi soutěže, ale po drtivé výhře bílého baletu z Německa byla odveta pouze formalitou. Letos Real v Gelsenkirchenu také vyhrál, ale „pouze“ 2:0. I tak si ale měl postup hladce pohlídat.

V poslední době se ovšem Realu nedaří, což dvě ztráty v řadě na ligové scéně dokládají a ani proti Schalke to nebyl žádný koncert. Real od začátku tahal za kratší konec a po zásluze byl potrestán, když ve 20. minutě propálil Casillase Fuchs. Vedení hostům vydrželo pouze pět minut, než se do vzduchu pověsil Ronaldo a hlavou zavěsil.

Pět minut před koncem první půle však šli opět do vedení hráči Schalke. Nedůslednost obrany obhájce trofeje potrestal Huntelaar, jenž do branky napálil vyraženou střelu Meyera. Když už se zdálo, že domácí půjdou do kabin v roli týmu, který prohrává, přispěchal svým 78. gólem v evropských pohárech Ronaldo a opět vyrovnal. Zároveň se stal historicky nejlepším střelcem evropských soutěží.

Poprvé a naposledy se svěřenci trenéra Ancelottiho ujali vedení v třiapadesáté minutě, když se obranou prokličkoval Benzema a skóroval. Fanoušci na San Bernabeu se ale rychle dočkali třetího vyrovnání. Technickou ranou překonal Casillase mladíček Sané, jenž debut v Lize mistrů okořenil hned gólem.

V 58. minutě se na trávník za velkého aplausu dostal Luka Modrič, jenž vyléčil zranění a po několikaměsíční pauze se vrací do zápasového vytížení. Pět minut před koncem zadělalo Schalke na pořádné drama. Obraně nevýrazného Realu pláchl Huntelaar a nekompromisní ranou od břevna skóroval. V tu chvíli dělila Schalke od senzačního postupu jediná trefa. Dalšího gólu se už ale nažhavení němečtí fanoušci nedočkali a dál jde Real.

Odvety osmifinále Ligy mistrů:

Real Madrid - Schalke 04 3:4 (2:2)

Branky: 25. a 45.+1 C. Ronaldo, 53. Benzema - 40. a 84. Huntelaar, 20. Fuchs, 57. Sané. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.). ŽK: Ronaldo, Coentrao - Neustädter. Diváci: 60.000. První zápas: 2:0, postoupil Real.

Real: Casillas - Arbeloa (83. Nacho), Pepe, Varane, Coentrao (58. Marcelo) - Khedira (58. Modrič), Kroos, Isco - Bale, Benzema, C. Ronaldo. Trenér: Ancelotti.
Schalke: Wellenreuther - Howedes, Matip, Nastasič, Fuchs - Meyer, Neustädter, Höger (57. Goretzka), Barnetta (81. Učida) - Choupo-Moting (29. Sané), Huntelaar. Trenér: Di Matteo.

FC Porto - Basilej 4:0 (1:0)

Branky: 14. Brahimi, 47. Herrera, 56. Casemiro, 76. Aboubakar. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.). ŽK: Marcano - Gashi, Gónzalez, Samuel, Safari. ČK: 90. Samuel. Diváci: 43.108. První zápas: 1:1, postoupilo Porto.

Porto: Fabiano - Danilo (22. Martins Indi), Maicon, Marcano, A. Sandro - Herrera, Casemiro, Evandro (78. Quaresma) - Tello, Aboubakar, Brahimi (74. Nevés). Trenér: Lopetegui.
Basilej: Vaclík - Xhaka, Schar (58. Embolo), Samuel, Safari - Elneny, Frei (63. Kakitani), Zuffi - Gónzalez, Streller, Gashi (77. Calla). Trenér: P. Sousa.