Kliment vstřelil hattrick a Lvíčata rozdrtila Srbsko

S nadsázkou můžeme říci, že Srbsko snad slavilo úspěch svých dvacetiletých kolegů na světovém šampionátu. Česká reprezentace do 21-ti let předvedla parádní výkon, Srbsko k ničemu nepustila a zaslouženě zvítězila 4:0. Zazářil především útočník Jan Kliment, autor hattricku. Ve druhém utkání si Německo bez problémů poradilo s Dánskem.

Sázková kancelář winmasters nabízí nejvyšší kurzy na favority!

Skvělý první poločas tentokrát nebyl předzvěstí porážky. Lvíčata předvedla ve druhém utkání na domácím evropském šampionátu proti Srbsku parádní výkon a zaslouženě slaví tři body i naději na semifinále.

Hrdinou utkání se stal útočník Jihlavy Jan Kliment, který si dokonce připsal čistý hattrick. Nadprůměrný výkon ale podali i další hráči. Jedinou kaňkou na duelu je tak zranění Václava Kadlece. Útočník Sparty byl od začátku duelu velice aktivní a při jedné šanci dokonce napálil břevno.

V 25. minutě se ale u postranní čáry zranil a i když ještě zkusil zraněný kotník rozběhat, ve 29. minutě musel trávník opustit. Naše reprezentace mohla v první půli vstřelit klidně i pět branek, nakonec zůstalo u dvou. Do druhé půle sice lépe vstoupili Srbové, ale Koubek předvedl bezchybný výkon.

V 56. minutě poté Brabec krásnou kolmicí našel Klimenta a ten završil čistý hattrick. O tři minuty později Skalák dokázal míč nacentrovat na volného Frýdka a ten dal výsledku konečnou podobu. Česká reprezentace do 21-let tak ukázala svou sílu a Srbsko zaslouženě porazila 4:0!

Ve druhém utkání si Německo poradilo zcela bez problémů s Dánskem. Němci předvedli zcela jiný výkon než v prvním utkání a zaslouženě slaví tři body.

Hlavní hvězdou byl útočník Hoffenheimu Kevin Volland, který vsítil dvě branky. Třetí gól přidal před třináctitisícovou návštěvou Matthias Ginter, kterému míč parádně předložil Younes.

Mistrovství Evropy do 21 let, skupina A:

Srbsko - Česko 0:4 (0:2)

Branky: 8. Kliment (Hybš), 21. Kliment (Skalák), 56. Kliment (Brabec), 59. Frýdek (Skalák).
Rozhodčí: Trupin – Cano, Danos (všichni Francie). ŽK: Brašanac, Duričić - Masopust. Diváci: 16 253.

Srbsko: Dmitrović – Stojković (46. Petković), Spajić, Pantić, Petrović – Brašanac, Čaušić (C) (63. Kovačević) – Jojić (85. Milunović), Đuričić, Srnić – Pešić.
ČR: Koubek – Kadeřábek, Brabec (C), Kalas, Hybš – Petrák, Zmrhal – Skalák (75. Masopust), V. Kadlec (29. Trávník), Frýdek – Kliment (82. Přikryl).

Německo - Dánsko 3:0 (1:0)

Branky: 32. Volland (Can), 48. Volland, 53. Ginter (Younes).
Rozhodčí: Karasjov – Averjanov, Kalugin (všichni Rusko). ŽK: Knudsen, Y. Poulsen. Diváci: 13 268.

Německo: ter Stegen – Korb, Ginter, Heintz, Schulz – Kimmich, Can (77. Geis) – Bittencourt (80. Gnabry), Meyer, Younes – Volland (C) (82. Klaus).
Dánsko: Busk Jensen – Scholz, Christensen, Vestergaard (C), Knudsen – Jønsson (77. Nørgaard), Vigen Christensen – Y. Poulsen (61. Bech), Thomsen, Sisto (72. Fischer) – Brock-Madsen.