Semifinále malého Eura si zahraje Portugalsko a Švédsko

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Poslední dva duely skupinové části Mistrovstí Evropy do jednadvaceti let jsou za námi, o postupujících je jasno. Portugalsko a Švédsko díky remíze ze hry vyřadilo Itálii, která vyhrála vysoko 3:1 nad Anglií.

Osm hráčů, kteří stejně jako Gerrard řeknou Liverpoolu pápá

Skupina B byla do posledního kola velmi vyrovnaná, o čemž svědčí konečná tabulka, kde Švédsko má na prvním místě pět bodů, na druhém a třetím se Portugalsko s Itálii chlubí čtyřmi body a na posledním místě tři bodová Anglie.

Itálie strhla vedení na svou stranu již ve 25 minutě díky palermskému ostrostřelci Andrea Bellotimu. O pouhé dvě minuty později na 2:0 stav jistil hráč Turína Marco Benassi. Stejný hráč mířil přesně i v 72. minutě, čímž zajistil stav 3:0, který byl postupový. Jenže Nathan Redmond v nastaveném čase redukova výsledek na rozdíl dvou branek, které Itálii již nestačily.

Jediná možnost, jak se probojovat do semifinále byla, že druhý duel mezi Portugalskem a Švédskem neskončí remízou. Jenže přesně tak se stalo. V 82. minutě Portugalsko získalo vedení, gólovou oslavu zařídil Paciencia. Portugalská radost byla ale rychle utišena, o pouhých sedm minut později vyrovnal Tibbling.

Finálové klání tak bude mít jistě jednoho severského zástupce. První semifinále totiž otevře duel Švédska a Dánska, druhý boj svede Portugalsko s Německem.

Zaregistrujte se v sázkové kanceláři winmasters a získejte vstupní bonus 500 Kč!