Němci dostali od Portugalců bůra, Švédové přejeli Dány

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Reprezentanti Portugalska do jednadvaceti let si v semifinálovém duelu evropského šampionátu až nečekaně snadně poradili s favorizovanými Němci, když svého soupeře rozstříleli 5:0 a těší se na finále. To si zahrají proti Švédům, kteří si s výběrem Dánska poradili 4:1.

Výherní automaty s miliónovými jackpoty. Vyzkoušejte zdarma.

Před úvodním hvizdem byli za velkého favorita považováni Němci, kteří v posledním duelu ve skupině remizovali s českým týmem 1:1. Od úvodního hvizdu ale muselo být všem jasné, že na trávníku bude v sobotu večer hrát pouze jedno mužstvo a to budou Portugalci.

Jihoevropané se prezentovali velmi nápaditou hrou, kterou doplňovali vynikajícími individuálními výkony. Skóre duelu otevřel v pětadvacáté minutě Silva, brzy poté se trefil Ricardo a nejspíše rozhodující gól přidali Portugalci v nastavení prvního poločasu, kdy se fantastickou střelou do šibenice trefil Cavaleiro.

Pokud měli Němci po změně stran touhu zápas zdramatizovat, tak jejich plány vzaly rychle za své. Již po pětačtyřiceti vteřinách hry druhé půle totiž Portugalsko znovu udeřilo. Po další akci se trefil Mário a čtvrt hodiny před koncem přidal po akci tří střídajících hráčů pátý gól Horta.

Ve druhém semifinálovém duelu se střetli Švédové s Dány. Severské derby ovládli žlutomodří, kteří zvítězili 4:1.

Mistrovství Evropy hráčů do 21 let - semifinále (Olomouc):

Portugalsko - Německo 5:0 (3:0)

Branky: 25. B. Silva, 33. Ricardo, 45.+1 Cavaleiro, 46. Mário, 71. Horta. Rozhodčí: Sidiropulos - Efthimiadis, Kostaras (všichni Řec.). ŽK: Esgaio - Kimmich, Bittencourt. ČK: 75. Bittencourt. Diváci: 9876.

Portugalsko: Sá - Esgaio, P. Oliveira, Figueiredo, Guerreiro (64. Cancelo) - Mário, Carvalho, S. Oliveira - Ricardo, B. Silva (50. R. Silva), Cavaleiro (46. Horta). Trenér: Jorge.
Německo: Ter Stegen - Korb (87. Klaus), Ginter, Heintz, Günter - Can, Kimmich - Younes, Geis (46. Meyer), Schulz (50. Bittencourt) - Volland. Trenér: Hrubesch.