Slavia nezvládla s Duisburgem závěr a přišla o výhru, Kliment skolil Plzeň

První přípravné utkání na soustředění v Rakousku se hráčům pražské Slavie zrovna dvakrát nevydařilo. Pražané proti německému Duisburgu sice po trefě Bílka z druhého poločasu vedli, ale v nastaveném čase inkasovali na konečných 1:1. Nedařilo se ani Plzni, která od bundesligového Stuttgartu dostala výprask 3:6. Poslední gól Němců dala nová posila klubu Jan Kliment.

Trenér sešívaných Dušan Uhrin nevyužil celou řadu hráčů, kteří patří do základní sestavy. Volno dostali například Milan Černý, druhý nejlepší ligový střelec loňského ročníku Milan Škoda, gólman Martin Berkovec i Jaromír Zmrhal, jenž se k týmu po účasti na evropském šampionátu jednadvacítek k týmu připojil později.

Plzeň měla problémy hlavně v obraně, kde nechávala silnému soupeři spoustu prostoru a Stuttgart toho využíval. Poprvé se německý celek prosadil po standardní situaci již ve druhé minutě. Vaněk sice dokázal srovnat, ale po dalším zaváhání šel favorit opět do vedení.

Po změně stran se v dresu Stuttgartu představil i Adam Hloušek s Janem Klimentem. Pro druhého jmenovaného přitom šlo o debut v novém angažmá, kam zamířil po vydařeném evropském šampionátu jednadvacítek z Jihlavy.

Hned v prvním utkání se navíc dočkal gólu, když přehodil gólmana Bolka a mohl slavit. V závěru se plzeňští prezentovali pěknou kombinační akcí, na jejímž konci byla posila z Příbrami Aleš Matějů.

Slavia Praha - Duisburg 1:1 (0:0)

Branky: 54. Bílek - 90. Dum.
Sestava Slavie: Hrubeš - Michal Švec I., Latka (65. Souček), Bílek, M. Dostál - Mičola (46. Diop), Baéz, R. Hrubý (75. M. Vukadinovič), Jablonský (46. M. Červenka) - Piták (46. Bazal) - Voltr (62. Mikula). Trenér: Uhrin ml.

Viktoria Plzeň - VfB Stuttgart 3:6 (1:3)

Branky: 18. Vaněk, 67. Vůch, 87. Matějů - 2. a 40. Kiesewetter, 28. Harnik, 52. Ferati, 62. Gruezo, 69. Kliment.
Sestava Plzně:
I. poločas: Kozáčik - Rajtoral, Hejda, Procházka, Limberský - Hořava, Vaněk - Kopic, Kolář, Kovařík - Mahmutovič.
II. poločas: Bolek - Rajtoral, Baránek, Hubník, Matějů - Kučera, Vaněk - Petržela, Ďuriš, Vůch - Holenda. Trenér: Koubek.

Sázková kancelář winmasters nabízí nejvyšší kurzy na favority!