Plzeň se doma o body bála, Sparta je na Vysočině ztratila

Aktuální mistr české nejvyšší soutěže vkročil v úvodním kole nového ročníku vítězně, ale výhra 2:1 se rodila na západě Čech dosti těžko. Po změně stran převzala Slavia iniciativu a nebyla daleko od vyrovnání. Definitivní klid přišel pro Plzeň až po závěrečném hvizdu.

Vyzkoušejte sázkovou kancelář winmasters, protože na kurzech záleží!

Pražané vstoupili do utkání aktivně, přesto se jako první radovali domácí. Rajtoralova střela našla hlavu Koláře, který se před Berkovcem nemýlil. Úvodní trefa vznesla mezi domácí klid, přesto však rozhodnuto ani zdaleka nebylo.

Druhý poločas začala Slavia ještě o stupeň aktivněji a mohla i vyrovnat, jenže puklice Zmrhala trefila břevno. Šanci měl i Piták, kterého však vychytal Kozáčik. Deset minut před koncem se po centru prosadil střídající Mahmutovič, který se trefil hlavou. V závěru zápasu snížil na konečných 2:1 Škoda.

Sparta na půdě Jihlavy nepředvedla výkon, který by měl v úterý ohrozit ruské CSKA Moskva. Hned na začátku začala opatrně a domácí vytušili, že mohou kousat právě oni. Velkou šanci měl kapitán Marek, který ve 27. minutě trefil břevno. Letenští se snažili tlačit po stranách hřiště, ale vše končilo u perfektní obrany Jihlavy, která následně přecházela do rychlých protiútoků.

Ve druhém poločase měli hosté mnohem více šancí, ale defenziva Jihlavy nepolevovala. Největší šanci utkání měl na svých kopačkách Litsingi, jenže jeho střela mířila doprostřed branky, kde stál připravený gólman Hanuš. Do závěrečného hvizdu branka nepadla, a tak Sparta hned v úvodním kole ztrácí na Plzeň dva body.

Synot liga - 1. kolo:

Vysočina Jihlava - Sparta Praha 0:0

Rozhodčí: Kocourek - Peřina, Kříž. ŽK: J. Krejčí, Dvořák - Mareček, Dočkal, Vácha, Holek. Diváci: 3894.

Jihlava: Hanuš - Tlustý, Kryštůfek, J. Krejčí, Mišůn - Marek, Nerad - Kukol (80. Fulnek), Jungr (69. Přeučil), Batioja - Mešanovič (75. Dvořák). Trenér Klusáček.
Sparta: Bičík - Mareček, Holek, Hybš - Steinhöfer (46. Fatai), Matějovský, Vácha, Dočkal, Frýdek (67. Konaté) - Paixao (74. Litsingi), L. Krejčí. Trenér Ščasný.

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 2:1 (1:0)

Branky: 19. Kolář, 80. Mahmutovič - 90. Škoda. Rozhodčí: Franěk – Blažej, Vlasjuk. ŽK: Kopic - Latka, Hrubý, Souček, Škoda. Diváci: 11 233.

Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský – Hořava, Hrošovský (59. Vaněk) – Kopic (75. Petržela), Kolář, Kovařík – Holenda (62. Mahmutovič). Trenér: Koubek.
Slavia: Berkovec – Švec, Latka , Deli, T. Jablonský – Souček, Hrubý – Mikula (84. M. Černý), Piták (84. Voltr), Zmrhal – Milan Škoda. Trenér: Uhrin ml.

Uhrin: Plzeň se prakticky nezměnila, nemá nás čím překvapit