Liberec nakročil za postupem, Šmonu porazil

Liberci vstup do třetího předkola Evropské ligy v domácím duelu nad izraelským Hapoelem Kirjatem Šmona vyšel. Severočeši pod Ještědem vyhráli 2:1 a do odvety, která se hraje za týden na půdě soupeře, si vezou solidní výsledek.

Vyzkoušejte sázkovou kancelář winmasters, protože na kurzech záleží!

Poprvé od návratu z italské štace se v základní sestavě v soutěžním utkání objevil útočník Rabušic, spolu s ním nastoupil v základu Sackey, jenž rovněž nehrál v prvním ligovém kole. Domácí celek byl od úvodního hvizdu aktivnější. Do první velké šance se dostal Pavelka, ale těsně minul. Mezi tři tyče nemířil přesně ani Bartošák a proti Šuralovi úspěšně zakročil brankář Haimov.

Šmona v první půli nebyla takřka vůbec nebezpečná a nakonec přeci jen inkasovala. Dvě minut před poločasem se ke střele dostal Delarge, jeho pokus ještě Haimov vyrazil, ale proti Delargově dorážce už byl bezmocný.

V poslední desetiminutovce se vytáhl brankář Koubek proti střele Elkayama a záhy se podruhé prosadili liberečtí. Haima míč opět pouze vyrazil, ale přesně do míst, kde číhal připravený Shala, pro něhož nebyl problém trefit prázdnou branku. Dvoubrankové vedení ale Slovan neudržel. Tečovaná střela Abeda totiž skončila v síti a Liberec si tak do odvety poveze pouze jednobrankový náskok.

Úvodní zápas 3. předkola Evropské ligy:

Slovan Liberec - Hapoel Kirjat Šmona 2:1 (1:0)

Branky: 43. Delarge, 84. Shala - 89. Abed. Rozhodčí: Evans - Edwards, Roberts (všichni Wales). ŽK: Bartošák, Sackey, Delarge, Pavelka - Borcal, Kassio, Ostvind, Mizrachi. Diváci: 5400.

Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Švejdík, Bartošák - Sackey, Pavelka - Delarge (86. Fleišman), Šural, Kerbr (53. Shala) - Rabušic (74. Bakoš). Trenér: Trpišovský.
Kirjat Šmona: Haimov - Elkayam, Kassio, Gutiérrez, Borcal - Shukrani (51. Rochet), Broun - Abed, Ostvind (75. Mizrachi), Bruno - Axebrad (46. Chukwuma). Trenér: Hassarmi.