Barcelona vítězství opět vydřela, naopak Real si doma zastřílel

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Primera División pokračovala druhým kolem, kde se v její sobotní večerní fázi objevily oba největší španělské celky. Barcelona doma hostila Malagu a Real se utkal s Betisem. Oba giganti se před vlastním publikem nemýlili a vydřeli cenná vítězství.

Pět překvapivých faktů na startu nové sezóny, které nás zaskočily¨

Real Madrid chtěl na domácím stadionu odčinit venkovní remízu 0:0 s nováčkem ligy z Gijónu a vybral si na to dalšího prvoligového nováčka Betis Sevillu.

A tomu nedal pražádnou šanci. Už ve druhé minutě si na parádní centr nadskočil Gareth Bale a započal kanonádu královského celku.

Po půl hodině hry se k přímému kopu postavil James Rodriguez a nemýlil se. Tím uzavřel poločas a brankové hody odložil na krátkou chvíli.

Dvě minuty po hvizdu sudího stejně jako v půli padla branka hlavičkou, nyní ale z produkce Karima Benzemy.

Tlak Realu neznal mezí a jen o pár sekund později vytvořil takové dusno před brankářem Adánem, že to nemohlo skončit jinak než brankou. James Rodriguez si poslal balón nad hlavu a parádními nůžkami vystřihl čtvrtý gól Realu.

Real by ale nedocílil takového výsledku, kdyby v zápase nepodal skvělý výkony Keylor Navas. Ten si ke své druhé ligové nule pomohl chycením penalty.

Druhé nůžky zápasu vystřihl Sergio Ramos, ovšem našel pouze tyč. Stav zápasu tak stylově uzavřel hráč, který jej otevřel. Bale ránou z dobrých 30 metrů našel stejně jako Ramos tyčku, ale naštěstí pro něj z vnitřní strany.

Real Madrid - Betis Sevilla 5:0 (2:0)

Branky: 2., 89. Bale, 39., 50. Rodriguez, 47. Benzema

Real Madrid: Keylor Navas, Sergio Ramos, Marcelo, Danilo, Raphaël Varane, Luka Modrić (75. Mateo Kovačić), Gareth Bale, Toni Kroos (64. Casemiro), James Rodríguez, Cristiano Ronaldo, Karim Benzema (53. Isco)

Real Betis: Antonio Adán, Francisco Molinero (46. Jorge Molina), Bruno González, Cristiano Piccini, Germán Pezzella, Alfred N´Diaye (81. Petros), Juan Vargas, Alvaro Cejudo, Dani Ceballos (53. Didier Digard), Xavi Torres, Rubén Castro

Rozhodčí: Alejandro Hernández

[break]
Barcelona v prvním kole španělské ligy odčinila dva tristní výsledky s Bilbaem a porazila jej 1:0 díky Suarézově brance ve druhé půli.

Proti Malaze však mohl otevřít gólový účet již ve čtvrté minutě. Jeho gól hlavičkou z rohového kopu byl odpískán jako útočný faul.

Jen o šest minut později šel opět uruguayský zabiják sám na Kameniho, na nejlepším kamerunském brankáři si ale vylámal zuby.

Hra nabírala směr nahoru a dolů, jednou měla parádní šance Malaga, jednou domácí Barcelona. Barcelona ale byla přeci jen na koni a jednou dokonce rozezvučela břevno. Do konce poločasu ale branka nepadla.

Ve druhé půli se ke slovu dostával hlavně Kameni, který tasil parádní zákroky. Brankář Malagy ale při jednom z dobrých zákroků odrazil balón tak přesně na Vermaelena, že ten z vápna prakticky prostřelil co se dalo a vsítil jedinou branku zápasu.

Barcelona - Malaga 1:0 (0:0)

Branky: 73, Vermaelen

FC Barcelona: Claudio Bravo, Thomas Vermaelen (90. Jérémy Mathieu), Jordi Alba, Javier Mascherano, Andrés Iniesta, Ivan Rakitić (63. Rafinha), Sergio Busquets, Sergi Roberto, Lionel Messi, Neymar (87. Sandro Ramírez), Luis Suárez

Málaga CF: Carlos Kameni, Miguel Torres, Weligton (25. Raúl Albentosa), Roberto Rosales, Marcos Angeleri, Juan Carlos Pérez, Fernando Tissone, Recio, Nordin Amrabat (54. Charles), Duje Čop, Ricardo Horta (73. Juanpi Anor)

Rozhodčí: Santiago Jaime Latre