Juventus na AS Řím nestačil, dohrával v deseti

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Druhé kolo Serie A si připravilo velmi zajímavý duel mezi Juventusem a AS Řím. Úřadující mistr ligy hned první zápas prohrál doma s Udinese, ve druhém zápase rozhodně nic nenapravil, ba naopak. Vyfasoval dvě červené karty a prohrál 1:2

Čtvero faktů, proč se Baník vytrácí z mapy českého fotbalu

Šlágr italské Serie A mezi AS Řím a Juventusem přinesl vše, co se od takového "derby" dá očekávat. Padly tři branky, všechny ale ve druhé půli, ve které také padly dvě červené karty na straně hostů, kteří i ve druhém kole prohráli a sídlí na netradičním předposledním místě tabulky.

Naopak AS si po remíze s Veronou zajistilo čtyři body a hlavně, nová posila Edin Džeko se v obou kolech trefil. Dnes navyšoval na 2:0 jen osmnáct minut po první brance z kopačky Pjaniče.

Juventus se zmohl jen na snížení ke konci zápasu. Od 66. minuty navíc hrál se statusem červené karty, kterou dostal na lavičce sedící Rubinho. jen o dvanáct minut později Evra získal druhou žlutou kartu a Juventus se objevil v oslabení, ze kterého těžil právě Edin Džeko.

AS Řím - Juventus 2:1 (0:0)

Branky: 61. Pjanič, 79. Džeko - 87. Dybala

AS Řím: Wojciech Szczęsny, Konstantinos Manolas, Lucas Digne, Alessandro Florenzi, Daniele De Rossi, Miralem Pjanić, Seydou Keita, Radja Nainggolan, Mohamed Salah (77. Juan Manuel Iturbe), Iago Falqué (89. Adem Ljajić), Edin Džeko (90+3. Víctor Ibarbo)

Juventus: Gianluigi Buffon, Martín Cáceres, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Stephan Lichtsteiner (72. Roberto Pereyra), Patrice Evra, Stefano Sturaro, Simone Padoin (75. Juan Cuadrado), Paul Pogba, Paulo Dybala, Mario Mandžukić (62. Álvaro Morata)

Rozhodčí: N. Rizzoli