Liberec bojoval až do konce, Sparta uspěla na Kypru

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Severočeský Liberec se před vyprodanými tribunami pokoušel o zázrak. Pod Ještědem to po první půli vypadalo na suverénní jízdu Marseille, ale Slovan se po dvou rychlých brankách vrátil do hry. Na konečných 4:2 ve prospěch francouzského giganta nakonec upravil Ocampos.

Češi jednají i s dvojicí top reprezentací. Slováky nepřejí nikomu

Již od počátku bylo jasné, že plán na výhru se bude realizovat sakra těžko. Ve 14. minutě otevřel skóre Batshuayi a do konce první půle se prosadil ještě N´Koudou. Když Marseille po změně stran navýšila ještě zásluhou Barrady, vypadalo to na hotovou věc, ale domácí se ještě nadechli k odporu.

Po sérii žlutých karet si Pavelka došel pro penaltu, kterou proměnil Bakoš. Hned nato nacentroval Jefremov míč na Šurala, který dokázal závěr zdramatizovat. Finále však bylo šťastněji pro hosty, neboť se v závěru nastavení prosadil Ocampos.

Plzeň se v domácím prostředí rozloučila s pohárovou Evropou divokou remízou s Villarrealem 3:3. Západočeský klub se ujal vedení hned v úvodu zápasu, kdy Kolář proměnil penaltu. Brankářská dvojka Bolek musela odolávat nájezdům španělského giganta a kapitulovala až před koncem druhého poločasu, kdy nestačil na Bakambu.

Ve druhé půli poslal hosty do vedení Dos Santos, ale Kovařík o tři minuty později dokázal odpovědět. V nastaveném čase pak mohla Plzeň brát tři body po trefě Hořavy, ale Soriano byl proti a upravil na konečných 3:3.

Sparta hned od začátku naznačovala, že si na Kypr přijela pro tři body, ale hned v šesté minutě se dopustil Mareček obraného faulu, za který zasluhoval červenou kartu. Rozhodčí však letenského obránce neodměnil, přesto se domácí po další hrubce českého týmu dostali do vedení díky Cavenaghimu.

Sparta měla během prvního poločasu řadu šancí, které však nevyužili, Tutovku zahodil Dočkal, Konaté i Juliš. Právě poslední jmenovaný však své zaváhání v 63. minutě odčinil. Závěr utkání patřil Davidu Lafatovi, který dvěma brankami dokonal obrat Sparty.

Evropská liga: 6. kolo základních skupin

Viktoria Plzeň - Villarreal FC 3:3 (1:1)

Branky: 8. Kolář z penalty, 65. Kovařík, 90.Hořava - 40. Bakambu, 62. Dos Santos, 90. + 3. Soriano.. ŽK: Matějů, Kopic, Kučera - Jokič. Rozhodčí: Chapron - Cano, Debart (všichni Francie). Diváci: 10 071.

Plzeň: Bolek - Matějů, Hejda, Baránek, Limberský - Kučera (88. Procházka), Hořava - Kopic (83.Petržela), Kolář, Kovařík - Holenda (71. Mahmutovič). Trenér: Krejčí.
Villarreal: Barbosa - Rukavina, Musacchio, Ruiz, Jokič (43. Marín) - Samu (56. Dos Santos), Trigueros, Bruno, Castillejo (72. Suárez) - Bakambu, Soldado. Trenér: Marcelino.

Slovan Liberec - Olympique Marseille 2:4 (0:2)

Branky: 75. z pen. Bakoš, 76. Šural – 14. Batshuayi, 43. N´Koudou, 49. Barrada. 90+4 Ocampos.

Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Švejdík, Bartošák - Pavelka, Folprecht (60. Rabušic) - Jefremov, Shala (66. Šural), Sýkora (89. Kerbr) - Bakoš. Trenér: Trpišovský.

APOEL Nikósie - Sparta Praha 1:3 (1:0)

Branky: 6. Cavenaghi - 77. a 88. Lafata, 63. Juliš. Rozhodčí: Vad - Albert, Berettyán (všichni Maď.). ŽK. Vander, Efrem - Vácha, Brabec.

APOEL: Waterman - Sérgio, Guilherme, Carlao (35. Vinicius), Alexandru - Artymatas, Štilič, Morais - De Vincenti, Cavenaghi (80. Piatkowski), Vander (61. Efrem). Trenér Kecbaja.
Sparta: Štěch - Brabec, Holek, Costa - Konaté, Vácha (74. Lafata), Dočkal, Mareček, Frýdek - Fatai (46. Matějovský), Juliš (86. Litsingi). Trenér Ščasný.

Další zápasy EL:

Skupina A:
Ajax Amsterodam - Molde 1:1 (1:1)
Branky: 14. Van de Beek - 29. Singh. ČK: 90. Gudelj (Ajax).
Fenerbahce - Celtic Glasgow 1:1 (1:0)
Branky: 39. Markovič - 75. Commons. ČK: 67. Diego (Fenerbahce).

Skupina B:
Sion - Liverpool 0:0
Bordeaux - Kazaň 2:2 (0:1)
Branky: 58. Laborde, 63. Rolán - 31. Kanunnikov, 76. Ustinov. ČK: 86. Guilbert (Bordeaux).

Skupina C:
Gabala - Krasnodar 0:3 (0:2)
Branky: 26. Sigurdsson, 41. Pereyra, 75. Wanderson.
Dortmund - PAOK Soluň 0:1 (0:1)
Branka: 33. Mak.

Skupina D:
Neapol - Legia Varšava 5:2 (2:0)
Branky: 65. a 90.+1 Mertens. 32. Chalobah, 39. Insigne, 57. Callejón - 62. Vranjes, 90.+2 Prijovic.

Sporting CP - Beşiktaş JK 3:1
Branky: 67. Islam Slimani, 72. Bryan Ruiz, 77. Teófilo Gutiérrez - 58. Mario Gómez

Tottenham Hotspur - AS Monaco 4:1
Branky: 2. Erik Lamela, 15. Erik Lamela, 37. Erik Lamela, 77. Tom Carroll - 61. Stephan El Shaarawy

Skupina K
Asteras Tripolis - Schalke 04 0:4
Branky: 29. Franco Di Santo, 37. Maxim Choupo-Moting, 78. Maxim Choupo-Moting, 86. Max Meyer