Ronaldo táhl i přes minelu Real k výhře, Reds spasil Benteke

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Středeční 17. kolo Primera Division se otevíralo na madridském San Bernabéu a o tom, jestli je favoritem domácí Real, nebo hostující Real Sociedad San Sebastian, se nepochybovalo. Real nakonec vyhrál 3:1, ale dařilo se i Barceloně, která smetal Betis 4:0 a vrátila se do čela tabulky. Tři body získal i Liverpool, který v Premier League vyhrál na půdě Sunderlandu 1:0.

Tři nejlepší účesy branže? Hamšík ani Fellaini se neumístili

Necelých 70 tisíc přítomných diváků muselo čekat na první gól až do dvaačtyřicáté minuty, kdy se prosadil z pokutového kopu Cristiano Ronaldo. V této sezoně se třicetiletý Portugalec prosadil z penalty již počtrnácté, což je od zaačátku sezony nejvíce ze všech hráčů z pěti nejlepších evropských soutěží.

Trojnásobný držitel Zlatého míče se mimochodem v prvních pětačtyřiceti minutách dotkl míče pouze dvacetkrát včetně dvou penalt. Ano, tu první, která byla nařízena ve 24. minutě, nejlépe placený hráč desetinásobného vítěze Ligy mistrů neproměnil.

Ačkoliv čtyři minuty po změně stran vyrovnal po přihrávce Jonathase Bruma, jenž zchladil náročné madridské publikum, vedení na stranu svěřenců trenéra Rafaela Beníteze vrátil opět bývalý kanonýr Sportingu Lisabon či Manchesteru United, jenž zužitkoval vybídnutí brazilského beka Marcela.

Roanldo vstřelil v posledních šesti zápasech se San Sebastianem úctyhodných 11 branek a v aktuálním ročníku Primera División se díky dvougólovému představení dostal na bilanci 14 přesných zásahů, čímž se vyrovnal dosavadnímu nejlepšímu střelci soutěže Neymarovi.

Konečnou podobu výsledku dal v 86. střídající žolík Lucas Vázques, jenž pár minut předtím nahradil Karima Benzemu. Čtyřiadvacetiletého španělského útočníka vyslal do šance Gareth Bale.

V čel se však Real dlouho neudržel. Nejprve se před něj dostalo Atlético, které díky dvěma gólům ze samotného závěru utkání na půdě Vallecana vyhrálo 2:0 a následně i Barca, kterou táhl uruguayský kanonýr Luis Suárez.

Primera División - 17. kolo:

Real Madrid - San Sebastian 3:1 (42. z pen. a 68. Ronaldo, 87. Vázquez - 49. Bruma)
Levante - Málaga 0:1 (78. Duda)
FC Sevilla - Espaňol Barcelona 2:0 (16. Immobile, 41. Banega)
Vallecano - Atlético Madrid 0:2 (88. Correa, 90. Griezmann)
Eibar - Sporting Gijón 2:0 (55. Keko, 62. Bastón)
FC Barcelona - Betis Sevilla 4:0 (46. a 83. L. Suárez, 29. vlastní Westermann, 33. Messi)
Getafe - La Coruňa 0:0
Vigo - Bilbao 0:1 (71. Raúl García)