Ztrátou roku Baníček, slávisté získali Mao-Cetungovu cenu

Ztrátou roku Baníček, slávisté získali Mao-Cetungovu cenu

[hot]PSALI JINDE[/hot] Na konci minulého roku mě, (nejen) co se fotbalu týče, nejvíce zaujal kritik, publicista a velký fanoušek fotbalu a pražské Slavie Jan Rejžek. A to nejen svou drsnou twitterovou přestřelkou s rockerem, nyní zuřivým bojovníkem proti islámu Alešem Brichtou (mimochodem velkým sparťanem), kterou Rejžek zakončil vyhlášením ideového spojení roku 2015: „ Je jím bojovník proti islámu Aleš Brichta a jeho koncerty s Alexandrovci.“

Pro koho je Vácha nejlepší defenzivní záložník české ligy?

Na Silvestra pak Jan Rejžek v Lidových novinách zveřejnil svou tradiční Hitparádu aneb „Nekorektní výběr událostí a jmen z kultury, politiky, sportu a veřejného života typických pro rok 2015“. Jak dodává sám Rejžek: „Obvyklá silvestrovská anketa je opět napůl myšlena vážně, byť v tomto neveselém letopočtu byla dost dřina šprýmovat…“ O fotbalu však žertovat docela šlo, proto si dovoluji z pestrého výběru v LN vybrat Rejžkova fotbalová ocenění.

Trojice roku

Roman Berbr – Dagmar Damková – Miroslav Pelta.

Velký zlatý skokanský můstek Mao Ce-tunga za rozvoj česko-čínských vztahů

Jaroslav Tvrdík a Jiří „SK Šimáně.

Nobelova cena za zneprůhlednění kódové řeči a boj proti Islámskému státu plus plaketa UEFA za postup Sigmy Olomouc do finále Ligy mistrů a bianko volné vycházky z uzavřeného pavilonu v bohnické léčebně

Daniel Landa.

Comeback roku (mj.)

Ivan Horník.

Neviňátko roku

Sepp Blatter.

V tradiční Procházce ligovým děním pak dojde i na "Domácího fotbalistu roku", "Zahraničního fotbalistu roku, "Domácí ztráty roku", "Zahraniční ztráty roku", "Hlášku roku" či "Domácí knihu roku". Více se dočtete na portálu fotbal.hattrick.cz.