Sparta s Dněprem neuspěla, Plzeň remizovala s Legií Varšava

Sparta neuspěla v přípravě s ukrajinským Dněprem Dněpropetrovsk a podlehla mu 0:1. Soustředění ve Španělsku nedopadlo pro svěřence kouče Zdeňka Ščasného s loňským finalistou Evropské ligy dobře, neboť se ve druhém poločase prosadil ukrajinský reprezentant Zozulja. Sparta mohla v závěru utkání vyrovnat, ale míč v síti českého brankáře Jana Laštůvky nebyl uznán z důvodu faulu.

Největší zimní posila? Na Šurala zapomeňte!

Plzeň zahájila přípravu na Maltě remízou 2:2 s polskou Legií Varšava. Aktuálně vedoucí tým české nejvyšší soutěže dvakrát v zápase vedl, přesto soupeře dokázal v obou případech odpovědět. Skóre otevřel na začátku druhého poločasu Jan Kopic. Na vyrovnání z kopačky Boryšjuka dokázal odpovědět Kovařík, ale v poslední minutě po rohu obstaral remízu Prijovič. Další zápas čeká západočeský celek ve středu proti norskému Stabaeku.

Severočeský Jablonec v úvodním zápase Atlantic Cupu na půdě Portugalska začal dobře, když porazil dánský Aarhus 2:0 díky trefám Bredy a Wágnera. O postup do finále tohoto turnaje se Jablonec utká ve středu s Kalmarem.

Lipsko deklasovalo doma Teplice 5:0 a potvrdilo ambice postoupit do Bundesligy. Český tým čeká ještě před začátkem Synot ligy generálka s Varndorfem. Brno si v Turecku smlslo na rumunským Municipalu Iasi, které porazilo 3:0.