Barcelonu táhl Messi, AS Řím nedokázal vzdorovat Realu

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Středeční Liga mistrů si připravila zajímavé konfrontace osmifinalistů. Wolfsburg nadělil překvapivému účastníkovi vyřazovacích bojů LM Gentu tři branky, v závěru zápasu ale povolil, inkasoval dvě branky a o cenné venkovní vítězství se musel nakonec strachovat. S nulou na kontě odjel z hlavního města Itálie Real Madrid, když si dokázal poradit s místním AS. Ke slovíčku se dostala i Barcelona, která v dohrávce ligového kola neměla problém se Sportingem Gijón.

Největší finanční rakety Bundesligy. Kdo zvedl svoji cenu?

Do pohodového vedení 2:0 poslal Vlky z Wofsburgu Julien Draxler, když dokázal skórovat před odchodem do šaten i po jeho návratu. Na 3:0 navyšoval Kruse a pro německý celek to mělo znamenat pohodové dojití k vítězství. Z pohody ale nakonec vešel tuhý boj, protože v 80. minutě snížil Cums a o devět minut později na 2:3 upravoval Coulibaly. Hosté si ale cenné vítězství pohlídali.

To si pohlídal i Real Madrid, který 57. minut nemohl najít recept na to, jak překonat brankáře Szczesného. Až Ronaldo přeťal bezbrankový stav. Na poklidných 2:0 a lepší výchozí pozici v domácí odvetě upravil Jesé.

S šestibodovým náskokem na Atlétiko Madrid se na čele španělské La Ligy uvelebila Barcelona, která si poradila lehce se Sportingem Gijón v dohrávce 16. kola. Sice inkasovala branku z kopaček Castra na 1:1, jen o čtyři minuty později však Messi druhým gólem vrátil vedení hostům. Na konečných 3:1 upravoval Suaréz.