Tři ambiciózní klubové projekty, které zdaleka nevyšly

Tři ambiciózní klubové projekty, které zdaleka nevyšly

Peníze rozhodně hýbou světovým fotbalem. Manchester City, PSG a Chelsea jsou krásným důkazem, že pokud se s penězi umí nakládat, přináší to ovoce. Ale jsou také případy, které by se daly brát jako odstrašujicící příklady. Jako u těchto tří celků:

Deset nepostradatelných, kteří jsou v klubech nenahraditelní

Anži Machačkala


Ruský celek se toho vůbec nebál. Žádné jméno, žádná pořádná základna, ale majitel Suleyman Kerimov v roce 2011 klub koupil a nadopoval ho takovými penězi, že tým dokázal přivést Samuela Eto´a, Roberta Carlose, Balázs Dzsudzsáka, Mbark Boussoufu či třeba Jurije Žirkova.

I v této sestavě ale Anži prvně skončila v lize až osmá, následující sezónu bojovala o titul, ale nakonec osídlila třetí místo, načež následující sezónu klub spadl. Nyní je sice zpět v první lize, ale znovu to vypadá na účast ve druhé lize.

[break]

Malaga


V roce 2010 si koupil Abdullah Al Thani klub z Malagy a prohlásil, že chce s tímto celkem vyhrát vše, na co narazí. I on se nebál zvučných posil a v Malaze hrály takové hvězdy jako Santi Cazorla, Demichelis , van Nisterlooy či třeba Jéremy Toulalan.

Většina jich přišla v roce 2011 a ihned se Malaga zařadila mezi nejlepší v lize a skončila čtvrtá. Poté ale klesala tabulkou níže a letos to dokonce vypadalo, že bude bojovat o záchranu. Nakonec je ale dvanáctá a užívá si středu tabulky.

[break]

Monaco


Monaco vlastní miliardář Dmitry Rybolovlev, jenž je ze dvou třetin většinovým vlastníkem klubu. Zbylý třetina náleží prakticky knížeckému státečku.

Monaco mělo obrovské cíle, Lyon vypadl z pozice nejlepšího francouzského celku a PSG se dlouho hledalo. Monaco sice na tom není tabulkově špatně, poslední dvě sezóny skončilo do třetího místa, jenže rozdíl proti PSG je markantní.

Rybolovlev koupil celek ve druhé lize, ihned co se s ním dostal do první ligy skončilo Monaco druhé.