Real padl s Atlétikem, Blues otáčeli, Bayern rozesmutnil Vlky

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Program sobotního menu v Premier League se otevřel v Londýně, ve kterém si West Ham poradil se Sunderlandem nejtěsnějším možným rozdílem. O výsledku ve prospěch Biličova týmu rozhodl po půl hodině hry pětadvacetiletý středopoalř Michail Antonio, který posunul Kladiváře na průběžné páté místo tabulky, z něhož minimálně do nedělního odpoledne odsunul Manchester United.

Znají oba tábory. Legendy, které působily u městských rivalů

Chelsea, které se v prvních minutách zranil Pedro, v Southamptonu poměrně dlouho prohrávala po brance Longa. První porážku Guuse Hiddinka na lavičce Blues však odvrátil v 75. minutě Cesc Fábregas, jenž na St. Mary´s Staditum před 31 688 platícími diváky vyrovnal na 1:1 po přihrávce Diega Costy. A nebylo to všechno. Kouče Saints Ronalda Koemana rozesmutnil v 89. minutě srbský stoper Branislav Ivanovič, jenž otočil výsledek na 1:2 po přiťuknutí Brazilce Williana. Blues tak dosáhli na devátou ligovou výhru sezony.

Lídr Leicester City své fanoušky na King Power Stadium napínal až do 88. minuty, ale nakonec o záchranu bojující Norwich City udolal 1:1. Nejvýraznější tváře Lišek Okazaki, Mahrez či Vardy tentokráte mlčeli, sobotní tři body zařídil pro mužstvo Claudia Ranieriho střídající argentinský žolík José Ulloa.

Bayern se v sobotním třiadvacátém bundesligovém kole představil ve Volkswagen Areně. Proti Wolfsburgu se však favorizovaný bavorský velkoklub prosadil až v 66. minutě, kdy překonal brankáře Vlků Casteelse francouzský mladík Coman. Když pak zvyšoval patnáct minut před koncem na dvougólový rozdíl nejlepší střelec nejvyšší německé soutěže Lewandowski, bylo jasné, že všechny tři body bude brát tým trenéra Josepa Guardioly.

Cíl Realu byl v městském derby proti Atlétiku jasný. Pokud by svého rivala na San Bernabéu porazil, přeskočil by ho v tabulce a posunul by se na druhé místo. Po bezbrankové první půli však plány Bílého baletu naboural Antoine Griezmann, jenž po vybídnutí Filipe Luise překonal domácího brankáře Keylora Navase v 53. minutě. Další branka už ve španělské metropoli nepadla a nástupce Rafaela Beníteze na lavičce Los Blancos Zinedine Zidane tak zažil první porážku v nové funkci. Nejlépe bránící celek soutěže díky tříbodovému zisku odskočil Ronaldovi, Modričovi, Kroosovi a spol. na rozdíl čtyř bodů.