TOP 3 největší smolaři evropských soutěží nového milénia

K vítězství a skvělým výkonům patří bezesporu i notná dávka štěstí, kterou ovšem někteří profesionálové někdy nemají. Jako v těchto třech případech, kdy hráči okořenili evropské soutěže, jak klubové, tak mezinárodní, svými neštěstími:

Chystá se prodej Edenu čínským vlastníkům Slavie? Bude z něj Národní stadion?

Scott Carson

Scott Carson je jeden z těch lepších brankářů, které anglické akademie vyprodukovaly, ale o žádný zázrak se nikdy nejednalo, přeci jen víme, jak na tom Anglie s brankáři je.

Nicméně, bývalý hráč Liverpoolu, který dělal dvojku Jerzy Dudkovi, se sice dostal do anglické reprezentace, ale v ní odchytal jen čtyři zápasy, z čehož se díky jednomu z roku 2007 nechvalně proslavil.

Díky němu se totiž Anglie nedostala na EURO konané v roce 2008. Proti Chorvatsku, které postoupilo na úkor jí, prohrála 2:3 poté, co si Carson už v osmé minutě dovolil podcenit střelu NIka Kranjčara, a balón prakticky tečl do brány.

[break]

Oleguer

Wengerovi se dlouho nedaří s Arsenalem získat větších úspěchů a je tomu už deset let, co byl tak blízko k zisku Ušatého poháru.

Ve finále s Barcelonou ale Arsenal nezvládl poslední patnáctiminutovku a bylo rozhodnuto, Barca tehdy rozjela výherní šílenství.

Arsenal v zápase vedl, ale poté, co byl tehdy opravdu mizerný Oleguer vystřídán za Juliana Belettiho, který v 80. minutě vsítil rozhodující branku.

[break]

Djimi Traoré

Obránci všeobecně nestřílí příliš mnoho gólů, ale přeci jenom se nestává příliš často, aby stoper za celou kariéru vsítil tolik branek, že by se daly spočítat na prstech jedné ruky.

Bývalému hráči Liverpoolu se dokonce povedlo vsítit za celý život čtyři, ale jen jednu ligovou branku, a to v posledním roce své kariéry v americkém Seattlu.

I přes jeho neúspěšnou kariéru, ve které nastoupil během 17 let jenom k 325 zápasům, si zahrál finále Ligy mistrů proti AC Milán. Legendární Benitézovo finále, ve kterém zazářil Vláďa Šmicer, nezačalo pro Liverpool vůbec dobře, když už o poločase prohrával 0:3. A skoro ve všech gólech měl prsty namočené právě reprezentant Mali Djimi Traoré.