Jak se v posledních dnech dařilo českým hráčům v zahraničí?

Jak se o víkendu dařilo českým krajánkům v zahraničních soutěžích po celém Starém kontinentu? Pokud bychom se zaměřili výhradně na produktivitu, připsali si šest přesných zásahů a jednu asistenci.

Anglie

• Petr Čech udržel nulu proti úřadujícím mistrům z Leicesteru a jeho Arsenal si ve druhém kole připsal do tabulky první bod.

• Matěj Vydra naskočil do zápasu s Chelsea až v 88. minutě a k vyrovnávacímu gólu nepomohl. Watford prohrál 1:2 a je 14.

• Jiří Skalák nastoupil potřetí ze čtyř zápasů v základní sestavě, když jeho Brighton remizoval s předposledním Readingem 2:2 a je druhý ve druhé anglické lize. Skalák střídal v 76. minutě za konečného stavu.

• Libor Kozák v dresu Aston Villy nastoupil už ve 28. minutě a v 83. šel zase dolů.

• Kalas odehrál za Fulham celý zápas s Cardiffem, který skončil remízou 2:2.

Bundesliga startuje o víkendu

Itálie

• Láďa Krejčí odehrál celý úvodní zápas Serie A a Bologna vyhrála doma 1:0

• Patrik Shick nastoupil až po hodině hry a vedení svého týmu 1:0 už nenavýšil.

Francie

• Bordeaux prohrálo v Toulouse 4:1. Jaroslav Plašil odehrál celý zápas a v poslední minutě si připsal asistenci.

Nizozemsko

• Václav Černý si v pátek připsal hattrick za juniorku Ajaxu a v pondělí za ni odehrál celé utkání už bez gólu.Mladíci Ajaxu nyní vedou Eerste Divisie (druhá liga).

Turecko

• Necidův Bursaspor v prvním kole vyhrál 2:1, český reprezentant nastoupil od začátku, ale střídal krátce před vítězným gólem.

• Pavelkova Kasimpasa nestačila na Trabzonospor a prohrála 2:0. Pavelka odehrál celý zápas. V 56. minutě k němu do středu zálohy nastoupil Herolind Shala.

• Za Antalyaspor odehrál celý zápas na stoperu Ondřej Čelůstka a pomohl k čistému kontu a bodu za remízu.

Dánsko

• Novák s Kadlecem remizovali se soupeřem Sparty v Evropské lize 2:2. Filip Novák odehrál celý zápas a opět se prosadil, Kadlec šel ze hřiště v 84.

Švýcarsko

• Basilej s Vaclíkem v Brance upevnila své první místo v tabulce výhrou 4:1, když skóre utkání otevíral český stoper Suchý.

• Young Boys Bern si v pátém kole připsal nejvyšší výhru v sezoně (7:2), do druhé půle nastoupil šestadvacetiletý Jan Lecjaks a po pár minutách na hřišti se také trefil.