Krajánci za hranicemi země? 18 hráčů a jen jeden gól

[hot]ČEŠI V AKCI[/hot] Legionářům se o víkendu v zahraničních soutěžích individuálně příliš nedařilo. Hned 18 hráčů z pole odehrálo alespoň poločas a jen jednomu z nich se podařilo skórovat, dva viděli žlutou kartu a největší hvězda musí na operaci. Pojďme si projít herní vytížení jednotlivých českých hráčů ligu po lize.

Německo

Vladimír Darida odstoupil v 54. minutě pro zranění kotníku. Jeho Hertha porazila doma Schalke 2:0 a spolu s Bayernem je stále stoprocentní. Daridu čeká operace a bude chybět reprezentaci pro říjnová utkání.

Jaroslav Drobný nastoupil poprvé v brance Werderu Brémy a už v prvním poločase lovil míč ze sítě čtyřikrát. Nic na tom nezměnil ani Theo Gebre Selassie, jenž na pravém beku odehrál celé utkání. Brémy se nadále trápí a s nejhorším skóre a bez bodu uzavírají tabulku bundesligy.

Pavel Kadeřábek odehrál celé utkání na postu levého obránce a pomohl Hoffenheimu k bezbrankové remíze. V tabulce mu patří 10. místo.

Anglie

Arsenal vyhrál na hřišti Hullu 4:1 a patří mu čtvrté místo v PL. Jediný gól dostal Petr Čech v 79. minutě z penalty, kterou sám zařídil. Za faul viděl žlutou kartu.

Derby County s Matějem Vydrou remizovalo 1:1 a nadále se mu nedaří. Po osmi kolech vstřelilo pouze dva góly a ani Vydra, jenž v sobotu odehrál celý zápas, účet nenavýšil.

Brighton vyhrál na hřišti Burtonu 1:0 a už je sedmý. Jiří Skalák odehrál celé utkání na postu levého záložníka.

Aston Villa pokračuje v remízové jízdě, tentokrát na hřišti Ipswiche. Libor Kozák nezasáhl do hry.

Remizoval i Fulham s Tomášem Kalasem na stoperu. V tabulce je sice až devátý, ale může se pyšnit jednou z nejlepších obran soutěže.

Itálie

Českému trojlístku v Serii A se vůbec nezadařilo. Krejčí šel dolů v 74. minutě a jeho Bologna prohrála 3:1 v Neapoli, Shick přišel až v samotném závěru utkání s AC a prohru 0:1 nezvrátil a Jakub Jankto opět jen přihlížel z lavičky domácí porážce 2:1.

Krejčího Bologna je v tabulce třináctá, Janktova Udinese 11. a Schickova Sampdoria devátá.

Francie

Bordeaux padlo doma 0:1 a propadlo se na páté místo Ligue 1. Jaroslav Plašil šel ze hřiště až v nastavení.

Nizozemsko

Heracles s Jaroslavem Navrátilem v základní sestavě padlo doma s Ajaxem 0:2 a drží se ve středu tabulky.

To juniorka Ajaxu nebyla tak úspěšná a prohrála v Maastrichtu 1:0 a propadla se až na páté místo druhé ligy. Václav Černý hrál až do 87. minuty.

Dánsko

Midtjylland podruhé za sebou vyhrál a je čtvrtý. Tentokrát jen 1:0 a Filip Novák odehrál klasicky celý zápas.

Brondby poprvé v sezoně prohrálo a je druhé. Jan Kliment nastoupil od začátku druhého poločasu.

Turecko

Pavelkova Kasimpasa opět prohrála a je stále poslední. Tentokrát padla 5:1 doma a český záložník viděl v nastavení žlutou kartu.

Procházkův Osmanlispor podruhé v řadě vyhrál a je pátý. Český stoper však toto kolo zůstal jen na lavičce.

Zdeněk Zlámal přihlížel čistému kontu svého konkurenta a výhře svého týmu 3:0 opět jen z lavičky náhradníků. Jeho

Alanyaspor je hned za Procházkovým Osmanlisporem šestý.

Bursaspor vyhrál doma 3:1 a je čtvrtý. Tomáš Necid nezasáhl do utkání.

Čelůstkův Antalya potřetí v řadě prohrál a je předposlední. Český stoper odehrál celé utkání, jež jeho tým prohrál 3:2.

Kolář s Rajtoralem odehráli opět celé utkání, ve kterém doma nestačili na svého soupeře a prohráli 0:1. V tabulce jim patří 11. místo.

Belgie

Jakub Brabec poprvé nastoupil od začátku utkání a nedopadlo podle jeho představ. Genk prohrál doma 2:0 a je desátý.

Mouscron Stefana Simiče se odlepil z předposledního místa, když vyhrál venku 3:1 a stoper české jednadvacítky si v šedesáté minutě připsal poslední branku v zápase.