Gebre Selassie vystřelil body, Vydra se probudil, Necid dál sedí

[hot]ČEŠI V AKCI[/hot] legionáři za sebou mají další nemastný neslaný týden s výjimkou Gebre Selassieho a Krejčího. Prvně jmenovaný rozhodl v nastavení o první výhře svého týmu a druhý si už ve středu získal potlesk fanoušků a o víkendu bod s Interem Milán. Poprvé se trefil i Matěj Vydra a se sladkým pocitem usínal Petr Čech, jenž udržel nulu proti Chelsea. Jinak to z české strany žádné gólové hody nebyly. Dva góly a tři asistence.

Německo

The Gebre Selassie se zvedá a Brémy se konečně odlepily z posledního místa. Už v týdnu to vypadalo, že by mohly bodovat, když doma vedly nad Mohučí 1:0. Gebreho asistence na gól vypadala tak, že přihrál špatně do špeku Hajrovičovi, který ale zabojoval, míč ze souboje vydoloval a po skvělé individuální akci i skvěle zakončil. Ale áčko se počítá. Nakonec však Mohuč zápas otočila a slavila výhru 2:1. No a v sobotu už to Werderu po opačném průběhu konečně vyšlo. V 86. Vyrovnávali na 1:1 a v první minutě nastavení vystřelil všechny tři body Gebre Selassie, když si naběhl na roh, prosadil se hlavou a posunul Werder na první nesestupovou příčku v tabulce. Oba zápasy navíc odchytal Jaroslav Drobný.

Pavel Kadeřábek si připsal asistenci po svém typickém průniku po pravé straně a následném centru do vápna. Hoffenheim si po čtyřech remízách konečně připsal tři body poté, co porazil Schalke 2:1, a je devátý.

Ondřej Petrák se poprvé v sezoně objevil v zápisu k utkání druhé Bundesligy a hned v základní sestavě. Byl z toho celý zápas a poprvé v sezoně, navíc po čtyřech porážkách v řadě, tři body pro Norimberk.

Darida z Herthy Berlín je dlouhodobě zraněný.

Anglie

Petr Čech si proti své Chelsea moc nezachytal. Obrana k němu pustila jen dvě střely a Arsenal vyhrál 3:0

Matěj Vydra se konečně prosadil, dával gól na 1:0, a vylepšil tak statistiky svého Derby County. Nyní už platí, že jeho tým dá gól jednou za tři zápasy. Oslavy z toho nakonec stejně nebyly, už za 4 minuty to bylo 1:2 pro Blackburn a tak také utkání skončilo.

Skalákův Brighton potřetí za sebou vyhrál a je třetí. Český záložník si připsal asistenci a střídal pár minut před koncem.

Kozák, Kalas nebyli ani na lavičce.

Itálie

Láďa Krejčí si ve středu připsal dvě asistence a hřiště opouštěl za hlasité standing ovation. O víkendu Bologna remizovala 1:1 v Miláně s Interem, se kterým se ve čtvrtek utká jeho Sparta.

Sampdoria Janov sehraje svůj zápas dnes ve 21:00 na hřišti Cagliari. Patrik Schick však příliš prostoru na hřišti nedostává.

Jakub Jankto si poprvé zahrál Serii A od začátku, bohužel s příchutí prohry.

Francie

V Ligue 1 se nic nezměnilo. Jaroslav Plašil stále odehrává celé zápasy a do jejich statistik zasahuje jen výjimečně. Po remíze 0:0 má jeho Bordeaux stejně bodů jako PSG a je páté.

Nizozemsko

Jaroslav Navrátil nastoupil v základu a z bezbrankového utkání odstupoval v 74. minutě.

Václava Černého čeká zápas za druholigovou juniorku Ajaxu v pondělí ve 20:00.

Dánsko

Filip Novák se na výhře 5:2 podílel jednou asistencí. Jeho Midtjylland je o bod třetí za druhým českým zástupcem v Dánsku.

Jan Kliment do vítězného utkání Brondby Kodaň nezasáhl.

Turecko

Tomáš Necid do utkání proti Davidu Pavelkovi nezasáhl. Pavelka odehrál celý zápas, který jeho tým prohrál 1:0 a je s pouhým bodem nadále poslední.

Čelůstlův Antalyaspor remizoval 0:0 a má díky tomu o bod v tabulce víc, než Pavelkova Kasimpasa.

Kolář s Rajtoralem nastoupili v základu. V průběhu druhé půle byl střídán Rajtoral, který si navíc vysloužil žlutou kartu, a dvě minuty před koncem ho následoval i jeho parťák z Plzně.

Václav Procházka zůstal jen na lavičce a Zdeněk Zlámal si svůj zápas odsedí dnes večer.

Švýcarsko

Basilej nadále potvrzuje, že ve švýcarské lize nemá konkurenci. 9 zápasů, 9 výher. České duo Vaclík – Suchý jsou stálými členy základní sestavy první celku tamní Super League.

Lecjaksovi Young Boys mají z obou zápasů tohoto týdne skóre 0:0, a tedy pouhé dva body. Stále si sice drží druhé místo v tabulce, ale náskok již zmizel.

Belgie

Simičův Mouscron dostal doma trojku od Brugg a Brabcův Genk dokonce čtyřku v Kortrijku. Oba čeští stopeři odehráli celá utkání.